• Посилання скопійовано

Чи може неповнолітня особа отримати ЕЦП від ІДД ДПС?

Для отримання ЕЦП неповнолітній особі віком від 14 до 18 років, крім переліку документів для отримання ЕДП фізичній особі, потрібно надати письмову згоду хоча б одного з батьків

Чи може неповнолітня особа отримати ЕЦП від ІДД ДПС?

Полтавська ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що неповна цивільна дієздатність фізичної особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) визначена ст. 32 ЦКУ. Відповідно до частини другої ст. 32 ЦКУ неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону (ч. 4 ст. 32 ЦКУ). 

Отже, для отримання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) неповнолітній особі віком від 14 до 18 років, крім переліку документів для отримання ЕДП фізичній особі, потрібно надати письмову згоду хоча б одного з батьків (усиновлювачів) або піклувальників на вчинення правочинів неповнолітньою особою та засвідчену копію свідоцтва про народження особи. Також обов'язкова присутність у відокремленому пункті реєстрації хоча б одного з батьків дитини з оригіналом паспорта. 

З переліком документів для отримання ЕДП фізичній особі можна ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг» вебсайту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (https://ca.tax.gov.ua/), обравши відповідну категорію (також можливо надати документи за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія»).

Якщо фізична особа віком від 16 років зареєстрована як фізична особа – підприємець, то згода батьків не потрібна.

Джерело: ДПС у Полтавській області

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»