• Посилання скопійовано

Як зареєструвати спеціальне майнове право на майбутні об’єкти нерухомості?

В Україні триває реєстрація спеціальних майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Віднедавна це обов’язково для всіх забудовників

Як зареєструвати спеціальне майнове право на майбутні об’єкти нерухомості?

Міністерство цифрової трансформації України розповідає, що в Україні триває реєстрація спеціальних майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Віднедавна це обов’язково для всіх забудовників. Це дає змогу захистити вклади інвесторів у нове житло, а також уникнути можливих шахрайських схем.

Щоб оформити спеціальне майнове право у ДРРП, необхідно зареєструвати кожен майбутній об’єкт нерухомості як складову частину будинку в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Для цього в системі потрібно:

 • отримати технічні умови;
 • отримати містобудівні умови та обмеження;
 • внести завдання на проєктування;
 • внести проєктну документацію з ідентифікаторами;
 • внести експертний звіт;
 • затвердити проєктну документацію;
 • отримати документ, що дає право на виконання будівельних робіт;
 • отримати рішення щодо адреси на кожну будівлю та складові частини.

Після цього необхідно створити документи щодо спеціального майнового права в ЄДЕССБ. Це відбувається в декілька етапів:

– Реєстрація договору про організацію та фінансування будівництва — для визначення частки девелопера та замовника будівництва на майбутні об’єкти.

– Реєстрація гарантійної частки – цей документ містить перелік майбутніх об’єктів нерухомості, майнові права на які обтяжуються до прийняття в експлуатацію будинку. Це необхідно для того, щоб гарантувати закінчення будівництва.

– Формування заяви про реєстрацію спеціального майнового права на майбутні об’єкти нерухомості – для її створення замовник має вказати:

 • реєстраційний номер документа про визначення гарантійної частки та розподіл майбутніх прав;
 • реєстраційний номер документа, що дає право на виконання будівельних робіт;
 • реєстраційний номер рішення про присвоєння адреси об’єктам будівництва. Документ формується автоматично е-системою.

– Державна реєстрація спеціального майнового права у ДРРП – після підписання заяви замовник будівництва має звернутися до держреєстратора або нотаріуса, надати реєстраційний номер заяви та зареєструвати спеціальне майнове право.

Зараз на порталі ЄДЕССБ доступно 43 зареєстровані заяви від замовників будівництва. А користувачі системи вже розпочали створювати документи, необхідні для реєстрації спеціального майнового права, на понад 80 об’єктів будівництва.

Більше інформації про реєстрацію СМП дізнавайтеся в Telegram-чаті.   

Або переглядайте відео з роз’ясненнями експертів про реєстрацію СМП на YouTube-каналі ЄДЕССБ.

Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблено в тісній співпраці з Міністерством юстиції України.

Цифровізація будівельних послуг реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело: Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Рубрика: Облік та звітність/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»