
ГУ Міндоходів у м. Києві у листі від 03.02.2014 р. №1001/10/26-15-11-01-08 зазначило, що первинний документ, зокрема, акт виконаних робіт, який оформлено відповідно до вимог Закону про бухоблік та законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису, буде мати юридичну силу і в електронному вигляді.
Нагадаємо, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:
- назву документа (форми);
- дату і місце складання;
- назву підприємства, від імені якого складено документ;
- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Окрім того, щоб електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнювався до власноручного підпису (печатки) потрібно, щоб:
- його було підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису;
- під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису;
- особистий ключ підписувача відповідає відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті.
Наголошено, що електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа.