ДФС у Рівненській області у листі від 07.10.2016 р. №2388/10/17-00-12-02-10 нагадує, що відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, товарно-транспортна накладна - це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Відповідно до п. 1 Переліку №207 для водія юридичної або фізичної особи – підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна (далі – ТТН).
Тому саме кожна надана перевізником послуга з перевезення має бути підтверджена актом щодо надання послуги з перевезення та відповідної ТТН.
А ось власний вантаж підприємство може провозити, не складаючи ТТН. Це видно з переліку обов’язкових документів, зазначених у п. 2 Переліку №207.
***
- Докладніше про те, коли потрібна ТТН, які документи будуть підтвердженням витрат на транспортування при самостійному перевезенні товару та як відображаються такі витрати в обліку, читайте в аналітичній статті>>
- Чи можна використовувати самостійно виготовлені бланки товарно-транспортної накладної? Думку ДФС читайте тут, а Мінінфраструктури тут.
- Про те, як правильно оформити ТТН, якщо підприємство-продавець надає послуги з доставки придбаного покупцем вантажу, вказуючи цю вартість у видатковій накладній, фахівці "ДК" розповідали в аналітиці.