Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

ДФСУ про особливості декларування рентної плати за спецвикористання води

Зокрема, якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи

ДФСУ у листі від 02.02.2016 р. №3267/7/99-99-15-04-01-17 нагадує, що у разі використання обсягів води, отриманих шляхом забору води з водних об’єктів, до платників рентної плати належать суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці.

Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухобліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, на податковий облік за неосновним місцем обліку - місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, стає водокористувач, до складу якого входять такі структурні підрозділи.

При цьому водокористувачем подаються декларації з рентної плати та вносяться суми податкових зобов’язань за місцезнаходженням водних об’єктів та за ставками рентної плати, встановленими для цих водних об’єктів.

Як зауважують податківці, на податковий обік за неосновним місцем обліку необхідно брати водокористувачів, до складу яких входять структурні підрозділи, розташовані на територіях, інших ніж головне підприємство, тобто за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води або за місцезнаходженням об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

Перелік типів об’єктів оподаткування дивіться тут >>>

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Водокористування , Звітність , Податкова звітність , Рентна плата , Філія , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?