• Посилання скопійовано

Як Міноборони відреагувало на петицію про скасування військового обліку для жінок?

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала петицію про скасування наказу про військовий облік для жінок «нормальним демократичним процесом»

Як Міноборони відреагувало на петицію про скасування військового обліку для жінок?

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала петицію про скасування наказу про військовий облік для жінок «нормальним демократичним процесом», але зазначила, що причин для паніки немає, і наказ не став несподіванкою, оскільки він був підписаний у рамках ухваленого ще в березні закону. Про це вона сказала в ефірі на каналі 1+1.

Вона наголосила, що військовий облік – це не призов та не мобілізація, тому нікого з жінок до армії не забиратимуть.

«Паніка та переляк безпідставні – це жодним чином кардинально не змінить життя жінок», – сказала заступниця глави Міноборони, коментуючи петицію про скасування наказу.

Вона зазначила, що «вже завтра» йти до територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів) не потрібно – на це є весь 2022 рік. Очікується, що протягом наступного року Генштаб створить низку документів, які зроблять процес обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Планується спростити цей процес та частково перевести його в онлайн-формат.

Вона також уточнила, що у разі виникнення «скрутних» ситуацій у країні жінки-юристи виконуватимуть функції юристів, журналісти – журналістів.

За словами Маляр, наказ Міноборони передбачає лише модернізацію та оновлення норм, що стосуються військового обліку жінок. При цьому такі норми були завжди – у постанові Кабміну 1994 року, яку фактично замінили новим наказом, був чималий перелік з близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список, за словами Маляр, був засекреченим, і він з'явився у відкритому доступі лише у 2008 році. Деяких професій, вказаних у постанові 1994-го, вже немає через технічний прогрес, інші – з'явилися, з чим пов'язана необхідність оновлення.

Маляр також зазначила, що наказ №313 не є несподіванкою, оскільки закон, який передбачає військовий облік для жінок, Верховна Рада підтримала абсолютною більшістю у березні 2021-го – проголосували всі, крім ОПЗЖ.

***

Читайте також:

Джерело: ЛІГА.net

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»