• Посилання скопійовано

20 березня – останній день подання єдиної звітності за лютий: що врахувати?

Нагадаємо, що друге подання нової форми щомісячної єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за лютий буде 20 березня. Все, що потрібно пригадати щодо її заповнення, ми розповідаємо в новині

20 березня – останній день подання єдиної звітності за лютий: що врахувати?

Нагадаємо, що ще 6 лютого в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з'явилися електронні формати єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для податкових агентів. А саме за ідентифікаторами форм: J0500110 – для юросіб; F0500110 – для фізосіб.

Зауважимо, що в оновленні М.Е.DOC від 06.03.2025 11.02.167 додано можливість перенесення даних із додатка 1 до додатка 4. Саме ці формати податкові агенти повинні використовувати для звітування за лютий 2025 року та за минулі періоди.

Місячна форма звіту включає основний Податковий розрахунок і декілька додатків, з яких для роботодавців будуть цікаві:

  • Додаток 1 – інформація про ЄСВ.
  • Додаток 4ДФ – відомості про доходи.
  • Додаток 5 – інформація про трудові відносини.
  • Додаток 6 – дані про спеціальний стаж (подається за наявності працівників зі спецстажем). 

Перше подання нової форми звіту викликало багато запитань. 

З нашою аналітикою з приводу заповнення основної частини Звіту можна ознайомитися тут, а із заповненням додатків – ось тут. Як виправляти помилки, – читайте ось тут.

А зараз наведемо відповіді на найбільш популярні запитання. 

 

Податковий агент не має працівників та не нараховує дохід фізособам: що з єдиною звітністю?

Податковий агент, який не має найманих працівників та дохід на користь фізичних осіб у звітному місяці не нараховув і не виплачував, Розрахунок не подає. Про це – тут.

 

Як проводити нумерацію нової єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

У рядку 02 заголовної частини Розрахунку вказується звітний (податковий) період (календарний рік) та місяць (цифрове значення від 1 до 12), за який подається Розрахунок, а також обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку). Про це – тут.

Тож нумерація Розрахунків здійснюється у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку («Звітний», «Звітний новий», «Уточнюючий») в межах одного звітного (податкового) періоду (місяця) та не продовжується у наступних.

Тому при звітуванні за лютий буде: Звітний період 2025 лютий 02, номер розрахунку – 1.

 

Як у додатку 5 єдиної звітності відобразити зміну назв професій через оновлення Класифікатора?

Зміну назв професій потрібно зазначити в додатку 5 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у такому самому порядку, як зазначається переведення на нову посаду. Підкреслимо, що ДПС вже реалізовано останні зміни щодо Класифікатора. Про це ми писали тут.

 

Зазначення кількісних показників щодо працівників у новій єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: деталі від ПФУ

У розділі з інформацією про чисельність працівників змінилася нумерація рядків. Колишні рядки 102 (щодо осіб з інвалідністю) та 103 (працівники з додгарантіями) тепер – 101.1 та 101.2. А колишній рядок 105 (кількість осіб, яким нараховано зарплату) став 103. Про це читайте тут.

 

Чи можна коригувати реквізити рядків 07 – 108 заголовної частини єдиної звітності з ПДФО, ЄСВ та ВЗ?

Весь порядок проведення коригувань єдиної звітності визначено у розділі V Порядку №4. Але коригування вказаних рядків 07 – 108 заголовної частини Розрахунку розділом V Порядку №4 не передбачено. Тож виправити помилки у цих рядках через уточнюючу не можна. Про це – ось тут.

 

Як заповнити рядок 103 нової форми єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

У додатку Д1 до єдиної звітності зазначається інформація про нараховану у звітному періоді зарплату працівників. Кількість таких працівників зазначається в рядку 103 єдиної звітності. ДПС також зазначила, які працівники не включаються до цього показника.

 

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Якщо платник ЄСВ у звітному періоді не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток Д1 до єдиної звітності за відповідний період не подається. Про це ми писали тут.

 

Чи можна подати уточнюючий звіт за новою формою?

ДПС вже виправила помилку і тепер приймає уточнюючі до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Тож кому треба виправити помилки, вже можуть подавати та чекати на квитанцію №2.

 

Як подавати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з типом «Звітна» за минулі періоди?

У разі неподання до контролюючого органу відомостей за попередні звітні періоди (до 2025 року) звіт подається окремо за кожний місяць кварталу з типом «Звітний» за формою, що діє на дату його подання. Тобто за минулі періоди зараз звітуємо вже за новою місячною формою!

 

Що змінилося для резидентів Дія Сіті у заповненні єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

За даними ПФУ, у додатку 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ у рядку з винагородою за гіг-контрактом резиденти Дія Сіті мають зазначати у графі 08 код категорії застрахованої особи: «82» – для гіг-спеціалістів, які мають інвалідність; «83» – для інших гіг-спеціалістів.

 

А якщо немає найманих працівників, чи треба подавати єдину звітність?

За розʼясненням ДПС, якщо платник ЄСВ у звітному періоді не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, додаток Д1 до єдиної звітності за відповідний період не подається. Звертаємо вашу увагу на те, що це дуже обережна відповідь: у ній йдеться лише про один із додатків, а не про весь звіт цілком! Адже найманих працівників у вас може і не бути, але можуть бути виплати іншим фізособам, які потребують подання додатка 4ДФ! Тому цей звіт не подається в разі відсутності: працівників, які працюють за трудовими договорами; фізосіб, які виконують роботи або надають послуги за цивільно-правовими договорами; інших фізосіб, яким нараховувався та виплачувався дохід у звітному періоді.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    Сьогодні 20:074
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    Сьогодні 17:2611
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    Сьогодні 10:45412
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    Сьогодні 09:2985
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526