
Увага! Все про єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ (місячна форма) у 2025 році – посилання на новий бланк, докладну інструкцію із його заповнення та подання, складання додатків до Податкового розрахунку, виправлення помилок, штрафи за неподання чи несвоєчасне подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ – читайте у путівнику від редакції «Дебет-Кредит»:
Фахівці ПФУ у своєму листі від 26.05.2025 №2800-060202-8/34372 вказали, що Порядок заповнення і подання до органів ДПС єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ затверджений наказом Мінфіну в
А відомості єдиної звітності щодо нарахованих сум єдиного внеску формуються на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок.
Але оскільки фахівців ПФУ запитали про заповнення додатка 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, то у відповіді ПФУ вказав, що правила заповнення додатків наведено в розділі IV Порядку.
Зокрема, додаток Д1 до єдиної звітності (далі – додаток Д1) призначений для щомісячного формування платниками єдиного внеску щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу, грошового забезпечення).
У цьому ж розділі наведені деталі, як заповнювати конкретні графи, зокрема, й щодо неповного робочого часу додатку 1. Тому ПФУ навів їх й у листі.
Коли заповнювати ознаку про неповний робочий час?
Висновок ПФУ такий: ознака «неповний робочий час» відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України встановлюється угодою сторін як під час прийняття на роботу, так і в період роботи. Ознака «неповний робочий час» проставляється у разі, якщо особа працює:
- неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на обумовлену кількість годин);
- неповний робочий тиждень (зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
- поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня – 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).
А от ПФУ вказав ще й таке: залежність ознаки «неповний робочий час» від ознаки «наявності трудової книжки» в додатку Д1 або категорії особи в додатку Д5 до єдиної звітності Порядком №4 не визначено.