Вже від завтра — нова форма авансового звіту! Наказом від 10.03.2016 р. №350 Мінфін виклав в новій редакції Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (попередня форма протрималась менше ніж півроку). Про це ми писали ось тут, а тут докладно знайомимося з оновленою формою авансового звіту: розглядаємо, яких саме змін зазнала нова форма Звіту та подаємо зразок його заповнення.
Новини Держпраці і просто «праці». У відомстві нагадали, які мінімальні гарантії в оплаті праці встановлені чинним законодавством для працівників та яка відповідальність передбачена за їх порушення. Ще — розказали про переведення працівника на іншу роботу та про умови, за яких працівник може виконувати інші роботи, не зазначені у трудовому договорі. Нарешті, Держпраці надало консультацію щодо розрахунку працiвника у разi його звiльнення: як i коли роботодавець має виплатити працiвниковi розрахунковi кошти?
Оплата днів відрядження — по середній чи денній зарплаті? Розраховуємо оплату праці за дні відрядження правильно! Хоча б тому, що цю правильність перевіряє інспекція з праці, а порушення оплати днів відрядження тягне за собою штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Ще ми докладно розглянули види відповідальності за порушення трудового законодавства та оплати праці, а ось тут — усі тонкощі оформлення наказу (розпорядження) про прийняття на роботу з метою визнання його трудовим договором. І це остання новина «праці».
Нові консультації від ДФС. Податківці нагадали нюанси заповнення та подання уточнюючого податкового розрахунку за формою №1ДФ, розказали чи можна застосовувати податкову соціальну пільгу до зарплати осіб, які крім основної роботи займаються власною підприємницькою діяльністю, а також відповіли на питання, чи нараховується ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку звільненим працівникам (ні, не нараховується; після звільнення підприємство вже не несе відповідальності страхувальника для цієї особи і, відповідно, платника єдиного внеску — теж).
Хто з фізосіб буде сплачувати податок на нерухомість за 2015 рік у 2016 році? Як визначається ставка податку на нерухоме майно і як податківці його розраховують? Які і для кого пільги встановлено? Та яка відповідальність передбачена за несплату податку? Відповіді на усі ці питання ви знайдете ось тут.
Інші новини. Новопризначений Прем'єр-міністр обіцяє невідкладно розпочати податкову реформу і запровадити мораторій на будь-які зміни на 3-5 років; інвойс може бути визнаний первинним документом (рахунок-фактура отримає цей статус, якщо пропозицію Мінфіну підтримає парламент), юристи розказали про використання електронного документу в якості доказу у суді (він може бути предметом розгляду та відповідним доказом, якщо підписаний ЕЦП), а Фонд соцстраху з ТВП повідомив, що оплаті підлягають усі дні непрацездатності, в тому числі вихідні і неробочі дні.
Наостанок — не забувайте про звітність. Завтра — останній день подання Звіту щодо сплати заборгованості до Фонду нещасних випадків за I квартал 2016 р., а післязавтра, 20 квітня, подають Звіт про ЄСВ (додаток 4), Декларацію з ПДВ (місячну), Декларацію з плати за землю за березень 2016 р. та ще десяток інших звітів. Ще не забудьте сплатити ЄСВ з доходу за березень та авансовий внесок з єдиного податку за квітень 2016 р. платниками, віднесеними до 1-ї та 2-ї групи.
До зустрічі через тиждень.
Ваш «Дебет-Кредит»
Сподобалась стаття?
Зареєструйтесь на сайті і раз на тиждень, зранку у понеділок, отримуйте на свою поштову скриньку листа від редакції із темою «Головне за тиждень».
Стисло і зрозуміло ми пишемо про найголовніше з того, що сталося минулого тижня і чого Вам очікувати у найближчі п`ять робочих днів. А, отже, Ви ніколи не пропустите усе дійсно найважливіше!
Зареєструватись і отримувати листи від редакції!