• Посилання скопійовано

Мінфін розповів про кроки Уряду для приєднання України до єдиної зони європлатежів SEPA

Уряд схвалив пакет законопроєктів щодо виконання Україною вимог ЄС для приєднання до системи банківських європлатежів SEPA. Мета законопроєктів – приведення українського законодавства щодо фінмоніторингу у відповідність до актів права ЄС

Мінфін розповів про кроки Уряду для приєднання України до єдиної зони європлатежів SEPA

Мінфін зазначає, що Уряд схвалив пакет законопроєктів* щодо виконання Україною вимог ЄС для приєднання до системи банківських європлатежів SEPA.

Мета законопроєктів – приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу.

Це є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area).

Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між 36 європейськими країнами – учасницями надзвичайно швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами.

Після прийняття Верховною Радою і подальшого підписання угоди – фінансові кордони з ЄС будуть стерті. 

Вступ до SEPA – це не тільки сучасні технічні можливості, це декларація про відданість європейським фінансовим стандартам.

Про переваги приєднання України до SEPA та ключові засади схваленого урядового пакету законопроєктів докладніше – у презентації.

______________________ 

* Проєкти законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)» і «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення відповідності актам права Європейського Союзу та відповідним критеріям, встановленим Європейською платіжною радою, з метою приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)».

Законопроєкти розроблені Мінфіном із залученням заінтересованих органів і міжнародних експертів, з урахуванням кращих міжнародних практик, вимог актів права ЄС і консультацій Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу Європейської Комісії (DG FISMA).

***

Чиатйте також:

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»