
Михайло Бродський підтримав необхідність розробки законопроекту, яким вносяться відповідні зміни.
Розробником проекту Закону України «Про внесення змін до окремих законів України щодо задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця» є Мінсоцполітики.
Законопроектом передбачається створення чіткого механізму гарантування виплати заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця гарантійними установами.
Відповідні функції покладаються на Державну службу зайнятості України та її територіальні органи зі встановленням джерела фінансування – Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
До складу компенсації грошових вимог працівника у випадку неплатоспроможності роботодавця належать такі виплати:
- заробітна плата працівника (крім премій та інших заохочувальних виплат) за останні два місяці роботи;
- оплата щорічної відпустки, яка не отримана за період роботи та не перевищує половини мінімальної зарплати;
- гарантійні та компенсаційні виплати (вихідна допомога при припиненні трудового договору; оплата перших 5-ти днів тимчасової непрацездатності, що оплачуються за рахунок коштів роботодавця; суми, нараховані працівникам за час затримки розрахунку при звільненні; витрати на відрядження; надбавки), які не отримані за період роботи та не перевищують двох мінімальних зарплат.
Нагадаємо, що свого часу, Держпідприємництво відмовило в погодженні згаданого проекту у зв’язку з поверхневим опрацюванням розробником усього обсягу Законів, які потребують внесення відповідних змін.
При першому розгляді запропонованої редакції законопроекту, розробником неоднозначно була прописана процедура створення механізму погашення заборгованості по зарплаті. Оскільки з тексту було зрозуміло, що зазначеним проектом передбачалося включення до загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття нового виду страхування, а саме страхування на випадок незадоволення грошових вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця.
Проте, в подальшому виявлено, що проектом Закону не створюється новий вид страхування, а встановлюється обов’язок задоволення грошових вимог за рахунок внесків, які здійснюються для сплати страхування на випадок безробіття.
Таким чином, за результатами спільної співпраці та врахування Мінсоцполітики пропозицій Держпідприємництва, згаданий законопроект був погоджений Службою у повторно запропонованій редакції.
Довідково: Законопроектом пропонується внести зміни до таких законодавчих актів:
Закону України «Основи законодавства України про загальнообов’язкове»;
Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;
Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»;
Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».