• Посилання скопійовано

Стало відомо, як будуть рахувати стаж українцям після скасування трудових книжок

У Мінекономіки запропонували при укладенні трудового договору надавати тільки паспорт і заяву про прийом на основне місце роботи, а замість трудової книжки - резюме

Стало відомо, як будуть рахувати стаж українцям після скасування трудових книжок

Об этом говорится в проекте закона, который размещен на сайте ведомства.

В случае принятия закона в предложенной редакции его проекта при заключении трудового договора гражданин обязан будет предоставить только паспорт или другой документ, удостоверяющий личность и заявление о приеме на основное место работы.

Вместо трудовой книжки потенциальный работоискатель может подавать информацию в произвольной форме (резюме), а также характеристики, и другие документы, характеризующие предыдущую работу.

Учет трудовой деятельности работника будет осуществляться в электронной форме в реестре застрахованных лицах Государственного реестра общеобязательного государственного социального страхования.

Также согласно проекту основным документом, подтверждающий стаж работы, будет информация из персонифицированных данных работника, подтверждающий уплату взносов на социальное страхование.

Проект предусматривает, что за период до 2004 года наличие трудового стажа может быть подтвержден в трудовой книжке.

Принятие указанного документа, по мнению разработчика, позволит уменьшить расходы работодателей на ведение кадровых вопросов вследствие отмены трудовых книжек, а также дадут для бизнеса общий экономический эффект в размере около 500 млн грн.

“По данным Государственной службы статистики по состоянию на 2013 год по Украине насчитывалось около 1,7 млн предприятий разного размера, которые в сумме имели более чем 8,7 млн наемных работников. Наибольшая часть наемных работников приходилась на средние предприятия (3,1 млн), для малых и крупных предприятий этот показатель составлял 2,8 млн и 2,4 млн соответственно”, – отмечается в пояснительной записке к проекту документа.

По расчетам Минэкономразвития, на администрирование каждой трудовой книжки предприятием в среднем расходуется 1:00 труда соответствующего специалиста (бухгалтера, специалиста отдела кадров, HR-специалиста) в год, то отмена трудовых книжек позволит сэкономить трудовые затраты на их администрирование в размере почти 290 млн грн (83,4 млн грн для крупных предприятий, 106,8 млн грн для средних, 99,5 млн грн для малых).

Также отмена трудовых книжек устранит необходимость их хранения на предприятиях, что позволит сэкономить расходы бизнеса на архивариусов.

В зависимости от количества наемных работников средние и крупные предприятия смогут сэкономить ежегодно около 220 млн грн на хранение трудовых книжек.

Джерело: OBOZ.UA

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20252 942
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025100
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025136
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 69611
  • Чи треба індексувати зарплату у квітні 2025 року?
    З січня 2025 року нарахування індексації зарплати знову обнулили. Цей місяць став базовим. Але індекс споживчих цін за січень - лютий становить 102%, тобто менше порогу у 103%. Тому індексації у квітні не буде
    03.04.20258 9794