• Посилання скопійовано

Хто повинен сплачувати податки з зарплати за рішенням суду

Податківці відповідають: ПДФО та військовий збір з такої зарплати нараховує, утримує та сплачує до бюджету юрособа-роботодавець

Хто повинен сплачувати податки з зарплати за рішенням суду

ДФС у м. Києві у листі від 20.01.2016 р. №232/Е/26-15-12-04-10 повідомила, що у разі нарахування (виплати) юрособою заробітної плати, що підлягає стягненню за рішенням суду на користь фізичної особи – платника податку, зазначена юридична особа повинна виконати усі зобов’язання покладені на податкового агента, а саме:

 - нараховувати, утримувати ПДФО, за ставками визначеними ст. 167 ПКУ;

 - сплатити їх до бюджету у порядку встановленому ст.168 ПКУ.

Крім того, податківці зауважують, що доходи, які нараховуються фізичним особам після 3 серпня 2014 року, необхідно також оподатковувати військовим збором. Відповідно доходи, нараховані до 3 серпня 2014 року, але виплачені після зазначеної вище дати, не підлягають оподаткуванню цим збором.

Якщо фізична особа протягом звітного податкового року отримувала доходи, які нараховувалися виключно одним податковим агентом, то у такої особи не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації, оскільки вказані доходи оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування. 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»

  • Нараховуємо відпусткові у 2025 році: практичні приклади
    Нагадаємо основні правила нарахування відпусткових у 2025 році. Як бути, якщо працівник тривалий період перебував у безоплатній відпустці? Або отримував премії за попередні місяці?
    18.04.202536
  • Порядок розрахунку середньої зарплати для лікарняних та декретних оновлять!
    Згідно з проєктом змін до Порядку №1266, для розрахунку страхових виплат для добровільно застрахованих осіб використовуватимуться календарні місяці (календарні дні) дії договору про добровільну участь перед настанням страхового випадку, за які сплачено ЄСВ
    16.04.20253 281
  • Скорочення штату: як провести правильно?
    Роботодавець повинен обґрунтувати необхідність скорочення штату та звільнення працівників, скласти та затвердити новий штатний розпис, в якому не буде посад, що скорочуються, врахувати переважне право на залишення працівника на роботі
    10.04.2025101
  • У 2025 році роботодавець зобов'язаний нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    МЗП – це соціальна гарантія для найманого працівника, і виплачувати заробітну плату необхідно не нижче встановленого законодавством рівня. Тож у 2025 році при відпрацюванні повного місяця основному працівнику потрібно нараховувати зарплату не нижче 8000 грн
    10.04.2025137
  • Чи треба індексувати зарплату у травні 2025 року?
    З січня 2025 р. нарахування індексації зарплати обнулили. Тоді ж виникла дилема – який місяць вважати базовим для нарахування індексації: грудень 2024 р. чи січень 2025 р.? Як бути роботодавцям і чи індексувати зарплату у травні, – дізнайтеся з нашої статті.
    10.04.202510 85311