Під час проведення планових та позапланових перевірок державні інспектори з праці наголошують суб’єктам господарювання про необхідність додержання вимог нормативно-правових актів, де передбачено нарахування підвищеного розміру оплати праці за роботу у нічний час.
Зокрема, нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.
Табельний облік робочого часу
Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах і організаціях регламентується наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. №489.
У табелі обліку використання робочого часу робляться відмітки про:
- фактично відпрацьований час,
- відпрацьовані за місяць години (у тому числі надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та ін).
Оплата за роботу у нічний час
За роботу у нічний час працівники отримують підвищену оплату.
Підвищена оплата за роботу у нічний час відноситься до державних норм з оплати праці, які є обов’язковими для застосування підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до статті 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.