Нагадаємо, що Уряд 1 липня за завданням Президента затвердив графік збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Про це ми писали тут.
4 липня Шмигаль у своєму пості в Facebook навів аналіз цих змін. Зокрема, Уряд запланував три етапи підвищення мінімальної зарплати на наступний рік:
- З 1 вересня МЗП зросте до 5000 грн (+277 грн або +5,9%).
- З 1 січня 2021 року МЗП зросте до 6000 грн (+1000 грн або +20%).
- З 1 липня 2021 року МЗП зросте до 6500 грн (+500 грн або +8,3%).
Шмигаль також обґрунтував необхідність підвищення. Зокрема: "Наше бачення щодо необхідності підвищувати МЗП базується на 5 факторах, які ми аналізуємо (споживчий попит, інфляція, зайнятість, подолання бідності, нерівність). Активні дебати щодо мінімальної зарплати точилися і в 2016-2017 роках, а тому ми ретельно вивчили переваги та недоліки тодішнього рішення."
Наслідки підвищення мінімальної зарплати - позиція Уряду
За позицією влади, розрахунки показують, що збільшення МЗП:
- стимулюватиме споживчий попит на українську продукцію;
- дасть змогу привести мінімальну зарплату до реального прожиткового мінімуму, який зараз фактично 4,9 тис. грн;
- не матиме значного впливу на інфляцію;
- так само в умовах розігріву економіки не збільшиться і безробіття, що чітко можна відстежити за досвідом 2017 року.
Як таке збільшення вплине на платників податків та ЄСВ ми розповімо в окремій аналітиці, коли з'явиться текст зареєстрованого проекту закону про зміни до Держбюджету. Адже без його прийняття ВРУ, підвищення не відбудеться.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!