• Посилання скопійовано

Перенесення щорічної відпустки: коли та які причини?

Якщо під час щорічної відпустки виникли причини для її перенесення (наприклад, хвороба працівника), невикористану частину надають після усунення таких причин або переносять на інший період за домовленістю

Перенесення щорічної відпустки: коли та які причини?

Щорічна відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена в разі хвороби працівника, засвідченої у встановленому порядку, тобто за наявності листка непрацездатності.

Цю норму статті 11 Закону України «Про відпустки» роз’яснили, відповідаючи на запитання працівника, посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони нагадали, що в разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, наприклад, працівник захворів під час перебування у щорічній відпустці, то її невикористана частина надається після закінчення дії цих причин або за згодою сторін переноситься на інший період. В останньому випадку слід дотримуватись вимог статті 12 згаданого закону, відповідно до якої, щорічна відпустка на прохання працівника може бути поділена на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Інспектори додали, що на нормативному рівні не визначено, в який спосіб має бути оформлене рішення про продовження або перенесення відпустки, тому рекомендували в такому випадку працівнику написати заяву, а роботодавцеві – видати відповідний наказ.

Де почитати про відпустки у 2025 році?

  • Велика добірка актуальних статей від редакції – ось тут. Розповідаємо про те, як оформити щорічну відпустку у 2025 році, нарахувати відпусткові, провести розрахунок компенсації за невикористані відпустки, надати відпустку без збереження зарплати, а також розглядаємо з десяток практичних ситуацій.
  • Усе необхідне для розрахунку відпусткових (правила, методика розрахунків, кількість днів відпустки, що належить працівникам підприємства, приклади нарахування відпусткових) – читайте в актуальному довіднику  від редакції «Дебет-Кредит».
  • Зручний Калькулятор терміну відпусток – за цим посиланням.
  • Усе про тривалість основних та додаткових щорічних відпусток в Україні – у календарних днях та зручних таблицях – ви знайдете у ще одному довіднику від редакції.
  • Нарешті усі новини про відпустки на нашому сайті дивіться тут, а консультації – ось тут.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»