• Посилання скопійовано

Помилкова підстава щодо звільнення працівниці призводить до поновлення на роботі, – Держпраці

Керівникові підприємства було вказано на помилкову підставу звільнення працівниці, і ще до завершення перевірки працівницю було поновлено на роботі з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу

Помилкова підстава щодо звільнення працівниці призводить до поновлення на роботі, – Держпраці

Як звільнити працівника у 2025 році?

Усе про документальне оформлення звільнення працівника (зі зразками заяв та наказів), а також як правильно і швидко провести розрахунок при звільненні (покроковий алгоритм дій бухгалтера) – читайте у двох актуальних статтях від редакції «Дебет-Кредит»:

До Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці звернулась громадянка Г. щодо можливих порушень трудового законодавства в частині звільнення її з комунального підприємства.

Головними державними інспекторами відділу з питань праці було здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства про працю.

Заходом контролю виявлено, що Г. була звільнена з ініціативи роботодавця, однак в наказі про звільнення підставою звільнення вказано не статтю Кодексу Законів про працю України, а ст. 5 Закону України від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», якою регулюються особливості, а не підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

Під час заходу контролю керівникові підприємства було вказано на помилкову підставу звільнення працівниці Г., і ще до завершення перевірки працівницю було поновлено на роботі з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»