• Посилання скопійовано

Чи подавати повідомлення про прийняття на роботу у разі сумісництва або суміщення: версія Мінсоцполітики

Чи повiдомляти про прийняття на роботу працiвника, якщо вiн працює за сумiсництвом, сумiщенням та договором цивiльно-правового характеру або прийнятий на тимчасове внутрiшнє сумiсництво? Консультує Мінсоцполітики

Чи подавати повідомлення про прийняття на роботу у разі сумісництва або суміщення: версія Мінсоцполітики

Фахівці Мінсоцполітики нагадують, що працiвник не може бути допущений до роботи без:

  • укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,
  • повiдомлення ДФС про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Вiдповiдно до ст. 21 КЗпП працiвник має право реалiзувати свої здiбностi до продуктивної i творчої працi, укладаючи трудовий договiр на одному або кiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях, якщо iнше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторiн.

Тобто працiвник має право виконувати, крiм своєї основної, iншу роботу на умовах трудового договору в однiй i тiй самiй установi, або кiлькох установах у вiльний вiд основної роботи час.

Статтею 24 КЗпП не передбачено виняткiв для працiвникiв, якi працюють за сумiсництвом.

Тому в пунктi 4 форми повiдомлення про прийняття працiвника на роботу має зазначатися категорiя особи (найманi працiвники з трудовою книжкою або найманi працiвники без трудової книжки), а саме: працiвник за основним мiсцем роботи чи працiвник за сумiсництвом.

Проте слiд зазначити, що чиннiсть КЗпП, у тому числi ст. 24, поширюється виключно на трудовi вiдносини, тобто коли з працiвником укладають трудовий договiр. На цивiльно-правовi договори чиннiсть КЗпП не поширюється.

Щодо питання сумiщення професiй, то вiдповiдно до ст. 105 КЗпП працiвникам, якi виконують на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за iншою професiєю (посадою) без звiльнення вiд основної роботи, провадиться доплата за сумiщення професiй (посад). Тобто сумiщення - це виконання роботи за iншою професiєю (посадою) на одному i тому самому пiдприємствi у свiй робочий час.

Отже, покладання на працiвникiв пiдприємства виконання поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робiт не потребує повiдомлення Державної фiскальної служби або її територiальних органiв.

Нагадаємо, що наприкінці 2015 року Держпраці видала розяснення, згідно з яким про оформлення працівника за сумісництвом (у тому числі внутрішнім) слід повідомити ДФС. Докладніше >>

Джерело: Праця і зарплата

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

  • Права працівника на додаткову відпустку
    Якщо працівниця, має трьох неповнолітніх дітей і самостійно їх виховує, вона має право на додаткову відпустку за підставами: «одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років» і «одинока мати» тривалістю 17 календарних днів
    02.04.202514
  • Про зміну облікових даних у березні потрібно повідомити ТЦК та СП (додаток 4) до 4 квітня
    Підприємства у 5-денний строк з дня проведення звіряння вносять до списків персонального військового обліку зміни облікових даних та надсилають до ТЦК щомісяця до 5 числа повідомлення про зміну облікових даних (якщо такі є)
    02.04.2025945
  • З 2 квітня – зміни у бронюванні працівників: опубліковано постанову КМУ
    2 квітня опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 28.03.2025 №360. Нею внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних та Критеріїв і порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими
    02.04.202512 1844
  • Примусова праця: як розпізнати й уникнути
    Відмовляйтеся від роботи, якщо є психологічний тиск і маніпуляції; переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування; неофіційне працевлаштування; постійний нагляд, контроль із боку роботодавця; відмова показати реєстраційні документи тощо
    02.04.202553
  • Нюанси звільнення працівника у разі смерті роботодавця
    Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до будь-якого центру зайнятості, зокрема, заяву про припинення трудового договору, де зазначає інформацію про смерть роботодавця фізособи, та копію свідоцтва про смерть
    01.04.202586