Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Матеріали атестації робочих місць за умовами праці зберігаються на підприємстві 50 років

Держпраці звертає увагу, що матеріали атестації робочих місць за умовами праці є документами сурової звітності і зберігаються на підприємстві 50 років

У Держпраці нагадують, що атестація проводиться на підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та й матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Відповідно до Постанови КМУ від 01.08.1992 р. № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається на керівника ( власника ) підприємства, організації. Матеріали атестації робочих місць за умовами праці є документами сурової звітності і зберігаються на підприємстві 50 років.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій, а також для розробки заходів щодо поліпшення  умов праці та оздоровлення  працюючих.

***

Читайте також:

Атестація робочих місць: хто входить до складу комісії?

На яких робочих місцях потрібно проводити атестацію?

Як Держпраці контролюватиме якість проведення атестації робочих місць

Внесення запису про атестацію робочого місця до трудової книжки

Джерело
Держпраці в Кіровоградській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?