• Посилання скопійовано

Удосконалено ліцензійні умови для посередників з працевлаштування за кордоном

Уряд затвердив зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном

Удосконалено ліцензійні умови для посередників з працевлаштування за кордоном

Кабінетом Міністрів прийнято постанову від 28.02.2018 р. №140 „Про  внесення змін до Ліцензійних умов провадження  господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном”. Змінами передбачено посилення соціального та правового захисту громадян України, які працевлаштовуються за кордоном, та відповідальності ліцензіатів за порушення вимог Ліцензійних умов. Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Зазначена постанова розроблена Міністерством соціальної політики у зв’язку з необхідністю удосконалення механізму державного регулювання у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку країни, а також потребою в посиленні соціального та правового захисту громадян України, які працевлаштовуються за кордоном. 

Прийняття постанови створює умови для врегулювання процесів, пов’язаних з веденням господарської діяльності з надання посередницьких послуг із працевлаштування за кордоном, сприяє захисту прав працевлаштованих осіб за кордоном і посиленню відповідальності ліцензіатів за порушення вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Запропоновані зміни містять конкретизовану інформацію про умови праці, які роботодавці мають обов’язково зазначити в трудовому договорі (контракті), а саме відомості про:

  • умови праці (в тому числі щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці),
  • оплату праці (в тому числі щодо розміру гарантованої заробітної плати), відрахування із заробітної плати;
  • тривалість робочого часу і часу відпочинку,
  • строк дії трудового договору (контракту),
  • умови розірвання договору.

Найбільш значущою новацією є передбачення таких вимог до умов праці, як надання медичної допомоги, соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю внаслідок нещасного випадку на виробництві або тимчасової непрацездатності та умов репатріації трудового мігранта.

До укладення договору (контракту) про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном клієнт ліцензіата отримує безоплатно  достовірну інформацію про умови праці та  умови  проживання у державі працевлаштування. Лише після цього ліцензіат укладатиме з клієнтом письмовий договір про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Таким чином, забезпечується підвищення відповідальності посередника за надану інформацію та посилення захисту трудового мігранта від дій недобросовісних посередників.

Ліцензіат зможе вести діяльність лише у нежитловому приміщенні, що належить суб’єкту господарювання на праві власності або користування.          

Постановою визначено також кадрові вимоги до провадження ліцензіатом господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»