Головна Усі новини Праця та соціальний захист Трудові відносини

Зміни у правилах працевлаштування іноземців та інші рішення на користь бізнесу – результати засідання КМУ

18 липня Кабінет Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку ухвалив низку рішень на користь бізнесу (зокрема, вніс зміни до правил працевлаштування іноземців)

Про це розповіла прес-служба Мінекорозвитку. Тексти постанов поки що оприлюднені не всі. Проте зі слів Міністерства, цими рішеннями буде:

 

1) Спрощено доступ до телекомунікаційних мереж, щоб оператори зв’язку могли швидше поширювати широкосмуговий доступ до інтернету по всій Україні.

Прийнята сьогодні рішення спрощує процедури розміщення технічних засобів телекомунікацій на об’єктах електроенергетики, доступ до інфраструктури об’єкта транспорту, а також затверджує правила надання доступу до інфраструктури об’єкта будівництва.

 

2) Створено  умови для кращої роботи державного земельного кадастру та для зменшення кількості відмов у внесенні відомостей до нього через удосконалення механізму надання адміністративних послуг у цій сфері. Відповідне рішення передбачає:  

  • деталізацію підстав для відмови у внесенні відомостей до кадастру,
  • впровадження попередньої перевірки необхідних для цього електронних документів,
  • онлайн моніторинг стану опрацювання всіх видів заяв до Державного земельного кадастру.

Як результат, очікується зменшення кількості відмов на 100 тисяч, до 2% від загальної кількості у рік, а також економія коштів на суму 56,6 млн грн суб’єктами господарської діяльності у рік.

 

3) Скасовано дискримінаційну норму щодо заборони на внесення записів і зберігання трудових книжок своїх працівників іноземними юридичними особами на території України (рішення КМУ від 18.07.2018 р. № 513-р, постанова КМУ від 18.07.2018 р. № 571)

Відповідна норма прямо суперечить Господарському кодексу України, згідно з яким іноземні юридичні особи на території України прирівнюються у своїх правах і юридичному статусі із українськими.

Скасування такого обов’язку, на думку Міністерства, дасть змогу іноземним юридичним особам самостійно вносити відмітки до трудових книжок своїх працівників, що гармонізує Інструкцію про порядок ведення трудових книжок працівників із ГКУ,  та сприятиме безперешкодному виконанню представництвами іноземних юридичних осіб своїх обов’язків відповідно до Кодексу законів про працю.

Важливо, що це також зменшить надмірний і нічим не виправданий регуляторний тиск на бізнес, пов’язаний із необхідністю витрачати час і кошти на внесення відміток до трудових книжок Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв.   

Рішення №513 набере чинності з дня, що настане за днем його опублікування, а постанова КМУ з дня опублікування. Поки що офіційно не опубліковані.

 

4) Спрощено процедуру працевлаштування іноземців

Наразі для отримання посвідки співробітники Державної міграційної служби (ДМС) вимагають від іноземців після отримання дозволу виїхати та повернутися до України. При цьому такий виїзд/в’їзд може бути здійснено через територію будь-якої країни та не передбачає отримання жодних додаткових документів.

Відповідне рішення передбачає скасування можливості відмови у оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування. Очікуваний результат таких змін - відкритість України для висококваліфікованих іноземних фахівців, а також зменшення навантаження на ДМС.

 

5) Скасовано низку вже неактуальних актів різних органів центральної виконавчої влади, що не відповідають чинному законодавству (розпорядження КМУ від 18.07.2018 р. № 505-р).

Передбачається скасування та перегляд актів на їх відповідність законодавству, якими регулюються окремі види господарської діяльності (природоохоронна сфера, містобудівне законодавство, посередництво у працевлаштуванні, туристичні послуги, космічна діяльність та низка інших сфер).

Які саме документи скасовуються, дивіться тут.

Це дасть змогу:

  • зменшити регуляторний тиск на бізнес та зменшити можливості для зловживань з боку представників органів державного влади,
  • поліпшити інвестиційний клімат та покращення умов ведення бізнесу в Україні,
  • привести регуляторне поле у відповідність до вимог законів України.

Це розпорядження набере чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 цього розпорядження, який набере чинності через шість місяців після його опублікування.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Земля , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі