Європейська Бізнес Асоціація розповідає наступне.
Російська військова агресія нанесла безповоротних втрат підприємствам, які опинились у зоні бойових дій. Йдеться, на жаль, і про загибель людей, і про значні руйнування офісів, складів, заводів, виробництв на півночі, сході, півдні нашої країни – у регіонах, які суттєво постраждали від обстрілів та бойових дій.
Бізнес, що продовжує працювати, робить усе можливе для забезпечення хоча б мінімального рівня виробництва та ділової активності, щоб зберегти персонал та своєчасно виплатити заробітну плату працівникам навіть якщо підприємство було зруйноване чи зупинене. Однак багато бізнесів наразі мають труднощі з доступом до сировини та логістикою, що суттєво ускладнює збереження чи відновлення темпів роботи.
Незважаючи на це, з першого дня війни бізнес спрямовує суттєву підтримку збройним силам та населенню. Так, за даними Асоціації, 48% наших компаній допомагають фінансово, 43% постачають продукцію, 27% – послуги, 19% – медикаменти, 17% – засоби захисту/оборони. До того ж, 46% надають додаткову допомогу мобілізованим працівникам.
Втім для багатьох компаній наразі доволі складно утримати бізнес на плаву через брак оборотних коштів та забезпечити збереження заробітної плати мобілізованим працівникам. Зокрема, є підприємства, де до лав ЗСУ було мобілізовано більше третини працівників, що є суттєвим показником.
Водночас обов’язок зберегти за мобілізованим працівником місце роботи, посаду та середній заробіток на час його військової служби покладається на підприємство законодавством. Зважаючи на складну ситуацію, у якій сьогодні опинились багато підприємств, Європейська Бізнес Асоціація звернулась до представників Уряду та Парламенту з проханням розглянути можливість підтримки національних роботодавців за рахунок державних ресурсів та міжнародної допомоги Україні. Зокрема, підтримати роботодавців у частині компенсації виплат мобілізованим працівникам.