• Посилання скопійовано

За яких умов заброньований працівник може виїхати у закордонне відрядження?

Заброньовані працівники мають право на виїзд з України за наявності закордонного паспорта у разі надання документів, що підтверджують службове відрядження, та витягу з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного

За яких умов заброньований працівник може виїхати у закордонне відрядження?

На звернення ФРУ Державна прикордонна служба роз'яснила порядок перетину кордону заброньованими працівниками з метою службових відряджень.

До ФРУ надходили численні звернення від компаній, які забронювали своїх працівників, у питанні перетину кордону з метою відряджень. Так, часто на пунктах перетину кордону вимагають надати витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов'язаного працівника, посвідченого печаткою відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). При цьому законодавство не містить такого обов'язку для ТЦК та СП.

Тому ФРУ звернулась до компетентного органу для отримання відповідного роз'яснення.

Відповідно до офіційного роз'яснення Державної прикордонної служби пропуск через державний кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану здійснюється з урахуванням вимог Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»«Про правовий режим воєнного стану» та Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 №57.

Порядок такого бронювання встановлено постановою КМУ від 27.01.2023 №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час».

Отже, відповідно до Правил особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з їх бронюванням на період мобілізації та на воєнний час за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та не підпадають під обмеження, встановлені п. 2-14 Правил, мають право на виїзд з України за наявності документів, зазначених у ст. 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», а також мають надати:

  • документи, що підтверджують службове відрядження;
  • витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного (згідно з вимогами п. 11 Постанови).

Відповідно до п. 11 Постанови підприємство видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою згідно з додатком 3 до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

Витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного підприємства, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

Витяг видається військовозобов’язаному під розпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4 до Порядку.

Члени ФРУ можуть звернутися до ФРУ для отримання офіційного роз'яснення Державної прикордонної служби для надання на пункті перетину кордону у разі наявності суперечок щодо належного посвідчення витягу з наказу про заброньованого працівника за адресою: ddb@fru.org.ua.

Джерело: Федерація роботодавців України

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»