• Посилання скопійовано

Як встановлюється випробувальний термін під час прийняття на роботу?

При укладенні трудового договору в період війни для будь-якої категорії працівників може встановлюватися умова про випробування під час прийняття на роботу. Протягом випробувального терміну на працівника поширюється законодавство про працю

Як встановлюється випробувальний термін під час прийняття на роботу?

Посадовці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці разом із представниками головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області провели інформаційний семінар у Широківській ОТГ Запорізького району. Серед ключових питань було встановлення випробувального терміну.

Інспектори нагадали, що при укладенні трудового договору в період дії воєнного стану для будь-якої категорії працівників може встановлюватися умова про випробування під час прийняття на роботу. Протягом випробувального терміну, який відлічується з першого дня роботи і може тривати від 1 до 6 місяців, на працівника поширюється законодавство про працю. Якщо під час випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку він прийнятий, роботодавець протягом цього строку має право розірвати трудовий договір.

***

Читайте також:

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»

 • Неповний робочий день для осіб з інвалідністю: розʼяснення від Держпраці
  Якщо у рекомендаціях МСЕК зазначено, що особа з інвалідністю може працювати за своєю посадою на умовах скороченого робочого дня, роботодавець на прохання працівника зобов’язаний встановити йому неповний робочий час
  30.11.2023230
 • Як працюватимемо та відпочиватимемо у грудні?
  З 2023 року Різдво Христове в Україні офіційно (згідно зі змінами до КЗпП) святкуємо лише 25 грудня. Проте за правилами воєнного часу офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець
  30.11.20236 5062
 • Продовження бронювання: як подати список знову?
  Підприємство є критично важливим і має список заброньованих працівників. Чи потрібно і в які терміни подавати документи на продовження такого бронювання? Чи треба при цьому підтверджувати статус критично важливого підприємства?
  29.11.2023393
 • Чи встановлюється випробувальний термін за строковим трудовим договором?
  У період дії воєнного стану можна встановлювати випробувальний термін для всіх працівників, зокрема тих, кого це раніше не стосувалося. Тож для строкового договору можна встановлювати випробувальний термін
  29.11.20231 370
 • Мінфін планує оновити форму штатного розпису
  Зміни вносяться у зв'язку зі запровадженням з 1 січня 2024 року нової моделі оплати праці державних службовців на основі класифікації посад державної служби. Форму штатного розпису доповнять новою графою 3 «Класифікаційний код посади»
  27.11.2023571