Нагадаємо, що Законом від 31.05.2022 №2295-ІХ внесено зміну до ст. 73 КЗпП. А саме - її доповнено нормою щодо запровадження 28 липня Дня Української Державності як святкового дня.
Але згодом було внесено зміни щодо цього свята. Тепер святкуємо 15 липня. Тобто вихідним днем мав би бути понеділок 15 липня.
Порядок розрахунку норми тривалості робочого часу на підприємстві у 2024 році можна переглянути тут >>>
Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 12 серпня 2024 року. У період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71 - 73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.
Тож чи дотримуватися старих правил і не працювати 15 липня, чи, якщо є потреба, вивести людей на роботу у ці дні – кожен керівник підприємства або фізособа-роботодавець вирішує у 2024 році самостійно.
Зверніть також увагу, що максимальну тривалість робочого тижня під час війни збільшено, і вона становить вже не 40, а 60 годин (ч. 1 ст. 6 Закону №2136). Тому скасовані свята можуть увійти до норми робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).
Скасування свят і вихідних впливає й на нарахування відпусткових. Як тепер порахувати стаж, який дає право на щорічну відпустку? Як рахувати середню зарплату? І що робити з тривалістю відпустки? Про це ми розповідали тут.
Щодо роботи банків, то наразі інформації від НБУ немає. Проте велика ймовірність, що всі банки та банківська система 29 липня працюватимуть у звичайному режимі.