• Посилання скопійовано

Лише третина українців ніколи не перепрацьовує – дослідження

Тільки 28% українців ніколи або практично ніколи не працювали понаднормово. 68% заявили, що працюють понаднормово (13% – постійно, 24% – часто, 31% – інколи)

Лише третина українців ніколи не перепрацьовує – дослідження

Finance.ua розповідає, що тільки 28% українців ніколи або практично ніколи не працювали понаднормово. 68% заявили, що працюють понаднормово (13% – постійно, 24% – часто, 31% – інколи).

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова.

 

Проблеми ринку праці

До основних проблем, які існують наразі на ринку праці України громадяни, що брали участь у дослідженні, відносять: мобілізацію працівників – 73%, дефіцит кадрів – 53%, відтік кваліфікованих кадрів за кордон – 48%, тінізацію економічних відносин – 26% та диспропорції у зарплатних очікуваннями кандидатів та фінансовими можливостями бізнесу – 22%. 19% повідомили про неготовність рекрутерів і роботодавців до співпраці з кандидатами, старшими за 40 років.

Нові правила мобілізації суттєво вплинули на всі сектори ринку праці в Україні, але є особливо проблематичними там, де більшість робочої сили традиційно становлять чоловіки.

 

Умови праці

Тільки 28% працюючих респондентів відповіли, що їм ніколи або практично ніколи не доводиться працювати понаднормово.

Серед тих, хто працює в умовах понаднормованого часу, 13% відповіли, що працюють в таких умовах постійно, 24% – відповіли, що понаднормово працюють часто, і 31% -  працюють понаднормово, але це трапляється рідко.

Якщо люди працюють понаднормово, то 26% отримують більшу заробітну плату, адекватну понаднормовій роботі, 29% опитаних респондентів відповіли, що отримують більшу заробітну плату, але не адекватну відпрацьованому часу, і 36,5% респондентів відповіли, що у випадках коли їм доводиться працювати понаднормово, вони взагалі не отримують винагороди за понаднормову роботу.

 

Вимоги до роботи

Головною вимогою до роботи для респондентів, які брали участь у дослідженні, є гідний рівень заробітної плати – на це вказала переважна більшість опитаних – 89%.

Також серед вимог називають бронювання працівників від мобілізації (24%), додаткові соціальні пільги, привілеї, бенефіти (24%), стабільність компаніях та комфортні умова праці (22%), зручність розташування – 16%, кар’єрні перспективи – 14%, страхування життя працівників – 13%, дружня атмосфера в колективі – 11%.

При цьому 53% вказали, що розмір заробітної плати не відповідає трудовим зусиллям, не враховує складність чи важливість праці, 24% вказали на важкість та надмірну інтенсивність роботи.

 

Дефіцит кадрів

Про дефіцит фахівців усіх кваліфікацій (кваліфікованих та некваліфікованих) повідомили 66% чоловіків та 55% жінок, серед них 30% повідомили про існування суттєвого дефіциту фахівців усіх кваліфікацій, 24% – про дефіцит кваліфікованих фахівців. 32% відповіли, що дефіциту кадрів немає.

Щоб подолати дефіцит кадрів в Україні, 54% відповіли, що необхідна перекваліфікація співробітників і перерозподіл обовʼязків у трудовому колективі, 52% – звернули увагу на необхідність поширювати програми залучення молодих фахівців та заохочення повернення до України громадян України, які нині перебувають за кордоном, 53% вважають, що доцільно розвивати програми навчання та адаптації для працівників старшого віку та пристосування робочих місць та умов зайнятості для працівників старшого віку і працівників з інвалідністю. П’ята частина (22%) висловилась за необхідність автоматизації процесів виробництва.

При цьому лише 15% схвалюють залучення жінок на чоловічі професії.

 

Наміри щодо працевлаштування

71% відповіли, що зараз не планують змінювати свою роботу, 17% - мають наміри змінити роботу і 12% - не можуть дати однозначну відповідь.

Серед тих, хто не працює, 60% відповіли, що не планують і не готові в принципі вийти на роботу. Готові до роботи лише 31% непрацюючих респондентів. 78% опитаних респондентів навіть не шукають роботу. У розрізі статі серед непрацюючих готові вийти на роботу 34% чоловіків і 29% жінок. Шукають роботу серед тих, хто зараз не працює, лише 16% опитаних. Серед них шукають роботу 20,5% чоловіків і лише 14% жінок.

На запитання «З якими проблемами ви стикаєтесь під час пошуку роботи?» 56% відповіли, що головною проблемою є низький рівень заробітної плати за наявними вакансіями, 52% - позначили відсутність роботи за фахом і 34% – недостатність навичок та компетентностей, які потрібні роботодавцю.

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»