• Посилання скопійовано

Переважне право на залишення на роботі: розʼяснення від Держпраці

У разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам із більш високою кваліфікацією та продуктивністю праці

Переважне право на залишення на роботі: розʼяснення від Держпраці

Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці повідомляє, що у разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам із більш високою кваліфікацією та продуктивністю праці.

Цю вимогу статті 42 Кодексу законів про працю України роз’яснили під час інформаційного семінару в одній із гімназій Запоріжжя посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони також нагадали, що у згаданій статті йдеться і про те, що за рівних умов  продуктивності праці та кваліфікації перевага у залишенні на роботі надається сімейним – за наявності двох і більше утриманців, особам, у сім’ї яких немає інших працівників із самостійним заробітком, працівникам із тривалим безперервним стажем роботи на підприємстві, в установі, організації, працівникам, яким залишилося менше 3 років до настання пенсійного віку, після досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат. Перевага у залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України. Крім того, інспектори звернули увагу на недопущення мобінгу й дискримінації працівників із інвалідністю та ВІЛ/СНІД, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових відносинах і необхідність психосоціальної підтримки на робочих місцях.

Джерело: Державна служба з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»