
У Дії у коментарях до одного з постів запитали: Дія не бронює працівника, якщо він є резервістом (закінчив військову кафедру). Хоча такого немає в жодному законі. Чи це правда?
Що каже Дія?
Якщо у реєстрі працівник має статус резервіста, його не вдасться забронювати. Відповідна відповідь міститься й в переліку запитань-відповідей на сайті Дії.
Фахівці Дії зауважили, що для отримання послуги в реєстрі мають бути дані:
- про військовозобовʼязаного в ЄДРПВР (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів);
- трудові відносини між юридичною особою та військовозобовʼязаним у реєстрі ПФУ (Пенсійний фонд України);
- ЄДРПОУ компанії має бути внесений в Єдиний перелік із чинною підставою;
- ЄДРПОУ компанії внесений в ЄДР (Єдиний державний реєстр);
- військовозобов'язаний працівник не має бути у розшуку;
- військовозобов'язаний працівник повинен мати актуалізовані дані в реєстрі Оберіг.
Проте чітко такі обмеження в Порядку №76 не прописано.
Зазначимо, що з резервістами й до бронювання через Дію виникали спірні питання щодо можливості бронювання резервістів та їхньої постановки на спецоблік у ТЦК. Наприклад, в одному із судових рішень суд зазначав, що п. 11 Порядку №76 передбачає імперативний обов`язок відповідача у строк не більше ніж п`ять робочих днів з дня отримання рішення про бронювання військовозобов`язаного зарахувати його на спеціальний військовий облік. У цьому відношенні наявність у позивача статусу резервіста не змінює змісту рішення про бронювання позивача та не впливає на юридичні властивості та правові наслідки такого рішення. Відповідно, єдиним правомірним варіантом поведінки відповідача після отримання відомостей про бронювання позивача було зарахування позивача на спеціальний облік.