• Посилання скопійовано

Для отримання статусу критичного з метою бронювання слід правильно вести військовий облік!

Мінекономіки наголосило на необхідності неухильного дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань організації та ведення військового обліку, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та в особливий період

Для отримання статусу критичного з метою бронювання слід правильно вести військовий облік!

Мінекономіки у своєму листі від 02.05.2025 №27-11/33925-07 вказало, що згідно із ст. 21 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» підприємства, установи і організації зобов’язані вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів із числа працюючих, здійснювати заходи щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та в особливий період і надавати звітність з цих питань відповідним органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування в установленому порядку.

Статтею 26 цього Закону встановлено, що відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту та підприємств, установ і організацій покладається на відповідних керівників.

Посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.

Окремо Мінекономіки зупинилося на нормі ч. 1 ст. 44 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». За нею контроль за дотриманням законодавства про військовий обов’язок та військову службу державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління, підприємствами, установами і організаціями, їх посадовими особами здійснюється в порядку, визначеному Конституцією України та законами України. А механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – військовий облік), центральними і місцевимиорганами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487.

Висновок Мінекономіки:

1. для отримання статусу критично важливих для функціонування підприємства (установи, організації) мають неухильно дотримуватися вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань організації та ведення військового обліку, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та в особливий період.

2. інформація про стан організації та ведення військового обліку, організації бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час на підприємствах, в установах і організаціях враховуватиметься Мінекономіки під час розгляду звернень таких підприємств, установ і організацій про визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або підтвердження такого статусу.

Тож тим підприємствам, які отримуватимуть статус у Мінекономіки слід привести до ладу ведення військового обліку працівників, аби не скасували таку можливість.

Про правила ведення військового обліку дивіться тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»