Які відомості повинні містити інструкції, що супроводжують обладнання і захисні системи та підпадають під дію Технічного регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах?
Роз'яснення надає головний державний інспектор відділу організації державного та ринкового нагляду, надання адміністративних послуг Управління Держпраці в області Станіслав Сітнік.
Кожна одиниця обладнання та захисна система повинні супроводжуватися інструкціями, які містять такі відомості:
1) дані, наведені п. 1.5 у додатку 1 Технічного регламенту, крім серійного номера чи номера партії, а також будь-яку відповідну додаткову інформацію для полегшення технічного обслуговування (наприклад, місцезнаходження організації, що займається обслуговуванням і ремонтом);
2) інструкції щодо безпечного:
- введення в експлуатацію;
- використання;
- складання та розкладання;
- технічного обслуговування (планового обслуговування та аварійного ремонту);
- монтування;
- налагодження;
3) позначення небезпечних зон перед пристроями для скидання тиску (у разі необхідності);
4) інструкції з підготовки персоналу (у разі необхідності);
5) дані, що дозволяють однозначно прийняти правильне рішення щодо того, чи може одиниця обладнання певної категорії або захисна система безпечно експлуатуватися на передбачуваному місці розташування та в очікуваних умовах експлуатації;
6) електричні параметри та параметри тиску, максимальні температури поверхонь та значення інших граничних величин;
7) особливі умови використання, зокрема дані про можливе неправильне використання, яке, як свідчить досвід, може відбутися (у разі необхідності);
8) суттєві характеристики інструментів, які можуть застосовуватися до обладнання або захисної системи (у разі необхідності).
В інструкціях повинні міститися креслення і схеми, необхідні для введення в експлуатацію, обслуговування, інспектування, перевірки правильності функціонування та, де це доцільно, – ремонту обладнання або захисної системи, а також всі необхідні вказівки, зокрема щодо безпечності.
Документація, в якій описується обладнання або захисна система, не повинна суперечити інструкціям стосовно цілей безпечності.
Додатково.
Пункт 1.5 додатку 1 Технічного регламенту
На все обладнання та захисні системи повинне наноситися розбірливе та стійке до стирання маркування, яке містить такі дані:
- найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу виробника;
- знак відповідності технічним регламентам;
- позначення серії або типу;
- номер партії або серійний номер (якщо такі є);
- рік виготовлення;
- спеціальний знак вибухозахисту, позначення групи та категорії обладнання.
На обладнання зазначене в додатку 1 до Технічного регламенту, додатково наноситься буква «G» (щодо вибухонебезпечних середовищ, створюваних газами, парами або туманами) та/або буква «D» (щодо вибухонебезпечних середовищ, створюваних пилом).
Крім того, в разі необхідності на обладнання та захисні системи повинна також бути нанесена вся інформація, що є суттєвою для їх безпечного застосування.