Головна Усі новини Праця та соціальний захист Пенсії

Майбутні пенсіонери самі визначатимуть час виходу на відпочинок

Про це під час зустрічі з представниками Світового банку, присвяченій підготовці пенсійної реформи, заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева

Під час заходу очільник  Мінсоцполітики озвучив магістральну ідею реформування пенсійної системи – зробити час виходу на пенсію диференційованим. «Кожен майбутній пенсіонер сам для себе визначить його. Залежно від того, як сплачував внески», – заявив Міністр.

За даними статистики, оприлюдненими під час зустрічі, в Україні з 26 млн осіб працездатного віку внески сплачують всього 10 мільйонів.  Тому ключовим аспектом  роз’яснювальної роботи щодо пенсійної реформи  має бути акцент на стажі і усвідомленні людьми, що для того, аби вийти на пенсію, необхідно платити внески.

«Має виконуватися контракт поколінь, – наголосив Андрій Рева. –  Я працюю – сплачую внески, мої діти працюють – сплачують внески. Так от, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюючі виконують його лише на 40%. Тому нині  центральним завданням є відновлення стимулів, аби всі сплачували внески. Бо саме це є головним елементом наявності страхового стажу».  

Як засвідчила зустріч, за багатьма позиціями щодо реформування пенсійної системи в Україні фахівці Мінсоцполітики та представники Світового банку мають спільну точку зору. Однак деякі проблеми потребують додаткового обговорення. У двомісячний термін група розробників з Міністерства, до складу якої окремим наказом Міністр вводить і фахівців Світового банку, має сформулювати і подати визначальні аспекти пенсійної реформи на обговорення вітчизняних та іноземних партнерів.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Пенсії
Теги:
Пенсія

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі