Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування визначаються ст. 8 Закону про ЄСВ.
Платники-роботодавці нараховують єдиний внесок від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, залежно від визначеного класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено платника єдиного внеску, з урахуванням видів його економічної діяльності (від 36,76 до 49,7%).
Відповідно до частини тринадцятої ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41% їх заробітної плати.
Враховуючи зазначене, фізична особа — підприємець нараховує єдиний внесок на заробітну плату працівників-інвалідів у розмірі, встановленому залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого його віднесено.
Розмір ЄСВ на зарплату найманих працівників-інвалідів залежить від класу професійного ризику
Чи може фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності нараховувати єдиний внесок у розмірі 8,41% на заробітну плату найманих працівників-інвалідів?
Джерело: Вісник. Офіційно про податки
Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.
Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.
на мiсяць безкоштовно!Спробувати