На це звертають увагу фахівці ГУ ДФС у Волинській області.
Перед утриманням податку на доходи оподатковану суму необхідно зменшити, у разі застосування, на податкову соціальну пільгу.
Отже, єдиний внесок необхідно нарахувати на фонд оплати праці і сплатити лише роботодавцю.
Варто зазначити, що 22 – ти відсоткову ставку застосовуватимуть підприємці, які перебувають, як на загальній системі, так і на спрощеній системі оподаткування.
Проте, як і раніше, єдиний внесок слід нараховувати за спеціальними ставками:
- на зарплату, лікарняні та декретні працівників – інвалідів – 8,41 відсотка;
- на зарплату, лікарняні та декретні інвалідів, які працюють на підприємствах та в організаціях громадських організацій інвалідів, де інвалідів – не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці – 5,5 відсотка;
- на заплату, лікарняні, декретні, винагороди за роботи чи послуги за цивільно –правовими договорами усіх осіб, які працюють (виконують роботи, надають послуги) на підприємствах та в організаціях всеукраїнських громадських організаціях інвалідів, зокрема УТОГ та УТОС, у яких кількість інвалідів - не менше половини від загальної чисельності, і їхній фонд оплати праці – не менше чверті витрат на оплату праці, - 5,3 відсотка.
Звертаємо увагу платників, що нові правила чинні з 1 січня 2016 року, а отже стосуються доходів, нарахованих починаючи із цієї дати. Щодо доходів, нарахованих до 01.01.2016 року, то у цьому випадку діють старі норми, незалежно від дати їх виплати.