• Посилання скопійовано

«Особа з інвалідністю» замість «інвалід»: внесено зміни до 44 законодавчих актів

Прийнято проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту осіб з інвалідністю»

«Особа з інвалідністю» замість «інвалід»: внесено зміни до 44 законодавчих актів

Сьогодні, 19 грудня, на ранковому пленарному засіданні Верховна Рада розглядає низку соціальних законопроектів. У цілому 232 голосами прийнято проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту осіб з інвалідністю (№6710).

Даним Законом пропонується внести зміни до 44 законодавчих актів. Метою прийняття цього проекту є приведення чинного законодавства в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадження європейських стандартів у цій сфері. У більшому випадку Закон має технічний характер. 

Законодавчим актом слова «інвалід», «особа з обмеженими фізичними можливостями», «інвалід війни» та «дитина-інвалід» в усіх відмінках і числах замінено словами «особа з інвалідністю», «особа з інвалідністю внаслідок війни» та «дитина з інвалідністю».

Законом також визначено, що положення про Фонд соціального захисту інвалідів затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної соціальної політики (Мінсоцполітики України) з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю.

Крім того, уточнено норми ст. 22 Закону  «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо умов вступу осіб з інвалідністю до вищих та професійно-технічних навчальних закладів та збережено норму стосовно виплати студентам з інвалідністю тільки академічної стипендії.

Законом встановлено, що посвідчення, видані до набрання чинності цим Законом, у яких застосовуються слова «інвалід», «дитина-інвалід», «інвалід з дитинства», «інвалід війни», а також пенсійні посвідчення, в яких зазначаються ці слова, є дійсними протягом строку, на який їх видано.

Закон прийнято з урахуванням поправки, якою в абз. 15 пп. 11 п. 3 розділу I слово «академічна» виключено та техніко-юридичними правками.

***

Читайте також: Порядок обчислення ЄСВ, недоотриманого від застосування пільгової ставки для працівників-інвалідів: проект від ПФУ 

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»