• Посилання скопійовано

Чи сплачувати ЄСВ голові фермерського господарства? Податківці передумали!

Податківці змінили свою думку щодо необхідності сплати ЄСВ головою фермерського господарства та відкликали два своїх попередні листи на цю тему

Чи сплачувати ЄСВ голові фермерського господарства? Податківці передумали!

Коментар до листа від 26.06.2018 р. №19425/7/99-99-13-02-01-17

Відповідно до коментованого листа ДФСУ відкликає з місць застосування листи від 12.01.2018 р. №1020/7/99-99-13-02-01-17 (наш коментар тут) та від 19.01.2018 р. №16387/99-99-13-02-01-17.

Варто звернути увагу, що податківцями було відкликано не всі листи. Наприклад, лист ДФСУ від 29.01.2018 р. №300/6/99-99-13-02-01-15/ІПК, який містить протилежну коментованому листу думку відкликано не було. Хоча це може відбутися у будь-який момент. 

Варто зважати на те, що листи податківців не мають законної сили, а можуть виступати лише роз’ясненням позиції податківців щодо певного питання, тож слідувати чи ні інформації наведеній у листах податківців, кожен платник вирішує сам. 

Ті платники податку, які хочуть оберегти себе, можуть звернутись до податківців для отримання індивідуальної податкової консультації і діяти за нею.

 

Чи сплачувати ЄСВ голові фермерського господарства?

На відміну від попередніх роз’яснень, у коментованому листі податківці зазначають, що голова та інші члени фермерського господарства підлягають страхуванню на підставі п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ.

При цьому, виключенням є випадки, коли голова або інший член фермерського господарства належить до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

 

Як сплачують ЄСВ члени (а отже, і голова) фермерського господарства?

У коментованому листі податківці нагадали, що члени фермерського господарства, з 01.01.2018 р. зобов’язані стати на облік в органах доходів і зборів, як платники єдиного внеску. Для цього вони подають до контролюючого органу за місцем проживання (податковою адресою) заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою №12-ЄСВ.

Виключення, як зазначено вище, становлять лише особи, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Зверніть увагу! Якщо член фермерського господарства втрачає статус застрахованої особи на інших підставах, то він зобов’язаний стати на облік в ДФС як платник ЄСВ.

Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та відповідно не менше за розмір мінімального страхового внеску.

Єдиний внесок, нарахований за календарний квартал сплачується членами фермерського господарства до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Сплата внеску здійснюється незалежно від фінансового стану платника. 

Докладніше про сплату ЄСВ членами ФГ (вже згідно з оновленою Інструкцією про порядок нарахування ЄСВми писали тут>> 

Нещодавно з’явилася і форма звітності з ЄСВ, яку мають подавати члени ФГ. Це відбулося завдяки затвердженню Мінфіном Наказу №511, який ми анонсували тут. Аналіз такої форми звітності ми наведемо в окремому матеріалі найближчим часом. 

 

Відповідальність

Не забули податківці нагадати про штрафи. Саме вони загрожуватимуть членам і голові ФГ, якщо ті не стануть на облік в ДФС та не сплачуватимуть своєчасно ЄСВ. 

Так, у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону №755, накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність, а саме:

  • штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сумм;
  • на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня фактичної сплати (перерахування) включно.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»