• Посилання скопійовано

Доплата МЗП та доплата до мінімального внеску: думка експерта

При доплаті до МЗП неважливо, який статус має працівник – усім треба контролювати нарахування зарплати не менше від МЗП за фактично відпрацьований час. А для нарахування ЄСВ не нижче від мінімального статус працівника має значення

Доплата МЗП та доплата до мінімального внеску: думка експерта

Експерт Антон Янко у своєму Телеграм-каналі вказав, що у спеціалістів є сплутаність думок стосовно  доплат до мінімального рівня зарплати та нарахування ЄСВ на рівні мінімального страхового внеску.  Тому він надає таке пояснення:

Доплату до МЗП передбачено Законом України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці», а доплата до мінЄСВ – Законом про ЄСВ.

При доплаті до МЗП все одно, хто ваш працівник – усім треба контролювати нарахування зарплати не менше від МЗП за фактично відпрацьований час (сумісники, працівники з інвалідністю тощо).

Доплата до мінЄСВ застосовується лише до працівників за основним місцем роботи, які не є особами з інвалідністю.

Доплата до МЗП з’являється тільки у тих, у кого оклад менше МЗП, або годинний тариф менше годинної мінзарплати (по таким, до речі, контролюється саме годинна МЗП, а не місячна, тому може бути як менше, так і більше місячної!).

Доплата до мінЄСВ може бути й у високозарплатника, якщо його база нарахування ЄСВ за повний місяць трудових відносин менше МЗП (наприклад, відпрацьовано всього 1 день за місць при окладі 50 000 грн).

Доплата до МЗП проводиться від першого до останнього відпрацьованого дня, а доплата до мінЄСВ у місяці прийняття і звільнення не проводиться (за винятком відпрацювання усіх робочих днів такого місяця).

У розмір зарплати для дотримання МЗП включаються тільки виплати за відпрацьований час (і то не всі), а у базу нарахування ЄСВ включаються усі прирівняні до зарплати виплати (відпусткові, лікарняні, святкові премії, доплати за умови праці, систематичні матеріалки тощо).

Доплата до МЗП – це частина зарплати працівника, тобто він її отримує до виплати після оподаткування, а доплата до мінімального ЄСВ – це тільки витрати роботодавця, і на розмір зарплати працівника ніяк не впливає (тільки на страховий стаж).

Доплата до МЗП у об’єднаній звітності – це частина зарплати працівника, а доплата до мінЄСВ відображається окремим типом нарахування (13 або 14) у Д1 і не відображається у Д4 взагалі.

Про всі ці деталі ми розповімо в окремій своїй аналітиці на прикладах. 

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»