• Посилання скопійовано

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у м. Києві від 09.05.2025 № 2544/ІПК/26-15-24-01-14-08

Якщо ФОПом не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді чи окремому місяці звітного періоду, він може самостійно визначити базу нарахування, але не більшу за максимальну величини бази нарахування ЄСВ. ЄСВ не може бути меншою за мінімальний страховий внесок

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у м. Києві від 09.05.2025 № 2544/ІПК/26-15-24-01-14-08

Індивідуальна податкова консультація ГУ ДПС у м. Києві від 09.05.2025 №2544/ІПК/26-15-24-01-14-08

 

Головне управління ДПС у м. Києві, керуючись ст. 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі Кодекс), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації … щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства та в межах компетенції повідомляє. 

Відповідно до інформації, наведеної у зверненні, платник податків в березні 2025 року зареєстрований фізичною особою – підприємцем та до кінця місяця перебував на загальній системі оподаткування, доходів не отримував і просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку передбачено Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з п. 2 частини першої ст. 7 Закону №2464 для платників, зокрема зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) частини першої статті 4 цього Закону, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, фізична особа – підприємець, яка не отримувала доходів від підприємницької діяльності, має право не сплачувати єдиний внесок за себе.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 глави 3 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

______________________________

Ця індивідуальна податкова консультація діє до зміни/втрати чинності норм законодавства щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію.

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЄСВ, соціальний захист»