
Рада бізнес-омбудсмена підтримує прагнення нової Прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко щодо покращення бізнес-клімату в Україна та приверння уваги до підприємницької спільноти. Це є важливим сигналом для бізнесу, який прагне того, аби держава відчувала його виклики та потреби, та сприяла підприємництву в складні воєнні часи.
Запровадження однорічного мораторію на проведення перевірок бізнесу, про який заявив Уряд, може зменшити адміністративний тиск на бізнес та дозволити підприємцям зосередитися на розвитку своїх фірм, створенні робочих місць, та підтримці Сил оборони України.
Але впроваджуючи мораторій, треба відразу думати про те, як із нього вийти, щоб однорічна пауза не стала засобом накопичення і відкладання проблем, які могли б після його закінчення вдарити бумерангом по бізнесу. Це має бути час налагодження нормальних регуляторних процесів, які потрібні як державі, так і бізнесу.
Наш досвід у Раді бізнес-омбудсмена включає певну пересторогу щодо можливості використання інших інструментів тиску на бізнес (як це було, наприклад, із системою СМКОР, яку використовували не за призначенням для «мініперевірок») в обхід мораторію.
Фіскальні та правоохоронні питання бізнесу є тісно пов’язаними.
Тому бізнес-омбудсмен привітав наміри Прем’єр-міністерки Юлії Свириденко комплексно за них братися, разом із новим Генеральним прокурором Русланом Кравченком. Тут треба синхронізованих і рішучих дій як урядової, так і президентської вертикалі.
Нарешті згори донизу має запанувати принцип справедливого та розсудливого адміністрування. Тільки такий підхід створить рівні умови для добросовісного бізнесу, з можливістю виправляти помилки минулого та будувати довірливі відносини з державою.
***
Читайте також: