7 лютого 2017 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №6042 «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (щодо належного захисту законних інтересів суб’єктів господарювання під час державного нагляду). Його автором є нардеп з "Блоку Петра Порошенка" Б. Розенблат.
Причини внесення змін
Як зауважує автор законопроект у пояснювальній записці, ситуація, пов’язана з проведенням позапланових заходів нагляду (контролю) у господарській діяльності, останнім часом загострюється. З боку госпсуб’єктів (особливо малого бізнесу) збільшились скарги на безпідставні позапланові перевірки.
Крім того, Закон №877-V містить прогалини, що надають можливості для зловживань контролерами. Наприклад, відмова надати посвідчення (направлення) на перевірку є підставою для недопуску посадових осіб до перевірки, а в той же час надання посвідчення (направлення), що складене з недоліками, такою підставою не вважається.
Інші окремі положення Закону також надають посадовим особам контролюючих органів можливості для проведення позапланових заходів нагляду (контролю) без достатніх на те підстав. Такі положення потребують приведення у відповідність до основних засад та принципів господарського законодавства.
Що пропонується?
Метою законопроекту є встановлення більш чітких правил для проведення позапланових заходів контролю (нагляду) та надання додаткових можливостей госпсуб’єктам у сфері спонукання (зобов’язання) посадових осіб контролюючих органів виконувати обов’язкові вимоги закону.
Законопроектом, зокрема, пропонується:
1) Встановити, що підстава для проведення позапланового заходу контролю (нагляду) – це положення чинного закону, що надає повноваження для проведення такого заходу.
2) Визначити, що у разі, якщо позаплановий захід потребує погодження відповідного центрального органу виконавчої влади, документ про таке погодження посадові особи контролюючого органу повинні пред’явити одночасно з посвідченням (направленням) на перевірку.
3) Врегулювати, що підставою для недопуску посадових осіб контролюючих органів до позапланових заходів контролю (нагляду) є не лише ненадання відповідних документів, але й якщо один з таких документів – посвідчення (направлення) на перевірку – не має всіх передбачених законом відомостей.
***
Читайте також:
- Кого перевірить Держпраці у 2017 році: плани перевірок для усіх областей
- З 01.01.2017 р. податкові інспекції не мають право проводити перевірки
- ДФС збирається контролювати нарахування зарплат, не нижчих за мінімальну
- Податкові перевірки по-новому: як це буде у 2017 році?
- Перевірки бізнесу та мораторій у 2017 році: аналізуємо закони