• Посилання скопійовано

12,1 млн грн штрафів нараховано за продаж технічно складних товарів без РРО

Станом на 1 листопада 2018 року проведено 2 137 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів. Їм донараховано 12,1 млн грн штрафних санкцій

12,1 млн грн штрафів нараховано за продаж технічно складних товарів без РРО

ДФСУ розповідає, що найчастіше суб’єкти господарювання порушували вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій – 1530 випадків та порядку обліку товару – 41 порушення. Також виявлено 381 порушення норм з регулювання обігу готівки.

Крім того, за результатами перевірок суб’єктами господарювання тільки у 2018 році зареєстровано 2 926 РРО.

Застосування реєстраторів розрахункових операцій продавцями технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, було впроваджено з травня 2017 року з набуттям чинності відповідної постанови КМУ. Цим документом було затверджено переліки таких технічно складних побутових товарів.

Відповідно до цієї норми при продажу зазначених товарів суб’єкти господарювання мають проводити розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій. При цьому РРО мають бути зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи. При проведенні розрахункових операцій покупцю має видаватися касовий чек, що підтверджує таку операцію.

Отриманий покупцем розрахунковий документ (касовий чек) надає можливість покупцям складної побутової техніки захистити свої права, зокрема, довести факт придбання товару саме у конкретного суб’єкта господарювання та вимагати у разі придбання неякісного товару його заміну або повернення коштів.

За статистикою ДФС, станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховується понад 7 тис. суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. З моменту набуття чинності постанови платниками добровільно було зареєстровано майже 3,2 тис. РРО.

***

Читайте також: Продаєте складні побутові товари — готуйтеся до перевірки!

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 512
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9346
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460