ДФСУ розповідає, що найчастіше суб’єкти господарювання порушували вимоги щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій – 1530 випадків та порядку обліку товару – 41 порушення. Також виявлено 381 порушення норм з регулювання обігу готівки.
Крім того, за результатами перевірок суб’єктами господарювання тільки у 2018 році зареєстровано 2 926 РРО.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій продавцями технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, було впроваджено з травня 2017 року з набуттям чинності відповідної постанови КМУ. Цим документом було затверджено переліки таких технічно складних побутових товарів.
Відповідно до цієї норми при продажу зазначених товарів суб’єкти господарювання мають проводити розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій. При цьому РРО мають бути зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи. При проведенні розрахункових операцій покупцю має видаватися касовий чек, що підтверджує таку операцію.
Отриманий покупцем розрахунковий документ (касовий чек) надає можливість покупцям складної побутової техніки захистити свої права, зокрема, довести факт придбання товару саме у конкретного суб’єкта господарювання та вимагати у разі придбання неякісного товару його заміну або повернення коштів.
За статистикою ДФС, станом на 1 січня 2018 року в Україні нараховується понад 7 тис. суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. З моменту набуття чинності постанови платниками добровільно було зареєстровано майже 3,2 тис. РРО.
***
Читайте також: Продаєте складні побутові товари — готуйтеся до перевірки!