Нагадаємо, що за постановою КМУ від 19.06.2019 №537 територіальні органи ДПС мають бути утворені як юридичні особи публічного права. У системі територіальних органів ДПС на регіональному рівні утворюються головні управління ДПС в областях та у місті Києві, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС.
У додатку 1 до постанови №537 міститься 27 територіальних органів ДПС.
Звертаємо увагу! Структура територіальних органів існуючої ДФС не зміниться. Але ці органи перейменують та зареєструють на кожний такий орган нову юрособу. Відповідно зміниться код ЄДРПОУ та найменування. А це вже вплине на подання декларації, сплату податків та на заключені договори щодо ЕЦП. Проте офіційної інформації щодо цих питань не було надано ані ДФС, ані Мінфіном. Про це все ми зазначали тут.
Станом на 6 серпня за інформацією з сайтів територіальних органів ДФС вже зареєстровані:
- ДПС у м. Києві >>
- ДПС у Волинській області >>
- ДПС у Донецькій області >>
- ДПС у Дніпропетровській області >>
- ДПС у Житомирській області >>
- ДПС в Запорізькій області >>
- ДПС у Кіровоградській області >>
- ДПС у Львівській області >>
- ДПС у Полтавській області >>
- ДПС у Сумській області >>
- ДПС у Тернопільській області >>
- ДПС у Хмельницькій області >>
- ДПС у Харківській області >>
- ДПС у Чернівецькій області >>
Цей перелік буде оновлюватися на підставі відповідної інформації від інших територіальних органів ДФС.
І ще, за словами Верланова, нова податкова служба має розпочати свою роботу після реєстрації територіальних органів та прийняття Урядом розпорядження про покладання функції адміністрування податків із ДФС на ДПС. Про це ми писали тут.
Тож хоч реєстрація нових ДПС вже розпочалася, але фактично нова ДПС разом з її територіальними органами почне діяти тільки після набрання чинності відповідного розпорядження КМУ.
***
Читайте також: