• Посилання скопійовано

Верланов планує модернізувати Електронний кабінет ДФС

Оскільки майбутнє за діджиталізацією та ІТ-рішеннями, ДПС продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацією ІТ-сервісів та платформ

Верланов планує модернізувати Електронний кабінет ДФС

На засіданні Уряду призначений на посаду Голови Державної податкової служби України Сергій Верланов представив стратегію розвитку податкової служби. Основний акцент у роботі відомства буде зроблено на розвитку трьох складових: відносин з платниками податків, людського капіталу та самого державного органу.

Як зазначив в.о. Голови ДФС Олександр Власов, процес створення нової Державної податкової служби йде надзвичайно динамічними темпами.

«Продовження реформування податкової системи, взаємодії податкових органів з платниками – на часі. І плани про створення сервісної, прозорої, ефективної, сильної, вільної від корупції служби – не просто обіцянки та красиві лозунги, а політична воля і, впевнений, найближча перспектива», – підкреслив Олександр Власов.

Очільник Державної податкової служби Сергій Верланов також наголосив на необхідності виведення зі служби правоохоронної функції. Оскільки податкова служба є сервісною, податкова міліція має бути відділена від неї.

«Надання всебічної допомоги платникам у виконанні зобов’язань зі сплати податків та зборів, якісне виконання функцій податковою службою як органу, що реалізує державну податкову політику, та кваліфіковані працівники, які користуються довірою у платників податків, – це головні цілі, покладені в основу розвитку податкової служби», – підкреслив Сергій Верланов.

Для розбудови відносин з платниками податків ДПС застосовуватиме ризикоорієнтовані підходи до податкових перевірок. Це буде здійснюватися на засадах прозорості, траспарентності, зрозумілості для учасників бізнесу.

Оскільки майбутнє за діджиталізацією та ІТ-рішеннями, ДПС продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацією ІТ-сервісів та платформ. Модернізація очікує і існуючий Електронний кабінет платника.

«Наша мета – якнайменша кількість контактів між працівниками Державної податкової служби та платником податків. В ідеалі все має відбутися у смартфоні, он-лайн», – впевнений очільник податкової служби.

Сама ж Державна податкова служба розвиватиметься відповідно до світових практик. Однак, на думку новопризначеного керівника, найважливішим в роботі служби має стати відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями та забезпечення зворотного зв’язку. Конструктивна критика суспільства та бізнес-середовища сприйматиметься як крок до вживання всіх необхідних зусиль для того, щоб робити сервіс кращим.

При цьому важлива увага приділятиметься професійній підготовці працівників служби, які матимуть достойну заробітну плату.

Головне завдання, яке поставлено перед ДПС, забезпечення сталих надходжень до бюджетів всіх рівнів буде виконуватися через покращення адміністрування.

«Це одне з найважливіших і найвідповідальніших завдань Державної податкової служби. Адже кошти, які ми заробимо в Україні, які ми направимо в державний бюджет для вирішення стратегічних завдань, зроблять нас сильнішими», – наголосив Сергій Верланов.

Крім того, на його думку, запорукою успішного виконання державних завдань стане ефективна співпраця з Міністерством фінансів України, а також забезпечення обміну з Держмитслужбою.

Новостворена податкова служба також підтримуватиме активну частину українського населення – підприємців, тобто рівність учасників суспільного діалогу щодо взаємних податкових прав і обов’язків стане основою побудови діалогу між службою та суспільством.

Розвиток сучасної податкової функції слугуватиме суспільному інтересу щодо сталого розвитку держави. ДПС працюватиме над заохоченням платників до заняття бізнесом, впроваджуватиме сучасні інструменти «інформаційного суспільства», пропагуватиме відкритість інформації та інклюзивність усіх учасників створення цієї інформації.

ДПС також стане активними учасником спільних дій державних інститутів та суспільства щодо зменшення частки тіньової економіки.

***

Читайте також:

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460