• Посилання скопійовано

Коли ДПС може провести фактичну перевірку з питань працевлаштування?

У разі наявності та/або отримання ДПС інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин, податківці мають право на проведення фактичної перевірки

Коли ДПС може провести фактичну перевірку з питань працевлаштування?

ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що контролюючі органи мають право проводити, зокрема документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Норми встановлені п. 75.1. ПКУ.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо, зокрема дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) (пп. 75.1.3 ПКУ).

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (п. 80.1 ПКУ).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику (п. 80.2 ПКУ).

Згідно з пп. 80.2.7 ПКУ фактична перевірка може проводитися, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.

Згідно з п. 80.6 ПКУ під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), в тому числі тими, яким установлено випробування, перевіряється наявність належного оформлення трудових відносин, з’ясовуються питання щодо ведення обліку роботи, виконаної працівником, обліку витрат на оплату праці, відомості про оплату праці працівника. Для з’ясування факту належного оформлення трудових відносин з працівником, який здійснює трудову діяльність, можуть використовуватися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо).

Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Отже, у разі наявності та/або отримання контролюючим органом інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, контролюючий орган має право на проведення, зокрема, фактичної перевірки суб’єкта господарювання щодо дотримання роботодавцем законодавства в частині укладення трудового договору, офіційного оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у Дніпропетровській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • БЕБ взялося за правильність обчислення плати за землю
    Слідством встановлено, що службові особи компанії, яка спеціалізується на оренді та експлуатації нерухомого майна, занизили нормативно грошову оцінку земельної ділянки, в результаті чого ухилились від сплати податку, а саме орендної плати на землю
    22.05.202524
  • Бізнес поскаржився Шмигалю на тиск правоохоронних органів
    Бізнес поскаржився на тиск правоохоронних органів. Він вважає за необхідне терміново повернутися до ідеї повторення мораторію на слідчі дії щодо бізнесу, здійснити аудит проваджень проти бізнесу та прийняти зміни до КПК
    22.05.202530
  • Митників зобов'язали носити бодікамери: рішення Уряду
    На засіданні Уряду було внесено зміни до постанови КМУ стосовно процедури застосування індивідуальних портативних відеокамер посадовими особами митних органів та порядку здійснення фото-, відеофіксації контролюючими органами
    22.05.202530
  • Індивідуальні податкові консультації: як отримати в ДПС?
    Для отримання індивідуальної податкової консультації платник податків має звернутися до відповідного контролюючого органу в паперовій або електронній формі. Звернення повинно містити відповідні дані
    22.05.202569
  • Як ДПС повідомляє платника про продовження термінів проведення перевірки?
    Наказ про продовження перевірки видається у процесі проведення перевірки для недопущення перерви між датою закінчення перевірки згідно з першим направленням та датою продовження перевірки за наказом на підставі доповідної записки керівника підрозділу ДПС
    21.05.202535