• Посилання скопійовано

Про реєстрацію ПН за лютий-травень та відновлення перевірок ДПС: інтервʼю Гетманцева

Гетманцев надав відповіді на питання щодо зменшення податкового навантаження на оплату праці, відновлення реєстрації ПН і відновлення податкових перевірок з 27 травня

Про реєстрацію ПН за лютий-травень та відновлення перевірок ДПС: інтервʼю Гетманцева

В інтервʼю Гетманцева для Українських новин були обговорені питання зменшення податкового навантаження на оплату праці, відновлення реєстрації податкових накладних і питання. Про це далі.

 

По реєстрації податкових накладних – які результати після відновлення? Чи були виявлені якісь порушники і скільки?

Відновлення реєстрації податкових накладних – це не про порушників. Я не маю статистики, скільки податкових накладних було заблоковано, але ця статистика нічим не відрізняється від того, що було до війни. Система запрацювала у штатному режимі. Це прекрасно і для бюджету, і для бізнесу. Всі бізнесові відносини відновлюються теж у звичному режимі. Дійсно, у грудні минулого року відбулися незворотні зміни, які призвели до того, що Податкова зупинила шахрайство з ПДВ. Так звані «скрутки» у нас не працюють. Для нас важливо було, щоб під час відновлення цієї системи на початку червня не було допущено відновлення діяльності цих організованих злочинних угруповань, до яких подекуди входять податківці. І так, у нас є декілька фактів. Керівники обласних ДПС відсторонені, проводиться розслідування, а відповідні податкові накладні заблоковані. Однак, це вже дійсно поодинокі випадки, в цілому ми не допустили відновлення «бізнесів-конвертаторів», хоча конвертаційна система (вони її називають «ринок») робила все можливе для повенення догрудневого статус кво. Наразі очевидно, що попри будь-які політичні зв’язки зараз і у цього «бізнесу» немає перспектив. Я звертався до них публічно, пропонував опановувати іншу професію, а не надсилати «білих ходоків» до мене і до податківців.

 

Наскільки доречно зараз поновлювати податкові перевірки бізнесу?

Питання не зовсім коректне. Про які перевірки йдеться? Ми у травні відновили перевірки всього, що пов’язано з платою ПДВ: документальні, камеральні перевірки, відновили фактичні перевірки, перевірки підакцизної групи не зупинялися. Документальні, планові та позапланові перевірки, що не стосуються з ПДВ не проводяться зараз і не будуть (весь час війни). Відновлювати податкові перевірки бізнесу у війну в цій частині не потрібно. Але з іншого боку це не означає, що бізнесу не потрібно вести звичайний облік, передбачений законом. Звичайно там, де це можливо. І працювати в білу і сплачувати податки – найперший і найголовніший обов’язок бізнесу у війну.

Сьогодні, за доручення Президента ми робимо все можливе аби вивести тіньову частину бізнесу з тіні. Наприклад бізнес з підакцизними товарами, який дійсно високодохідний. Цього місяця ми будемо мати істотне перевиконання плану рік до року та встановленого Мінфіном мирного плану. Спиртові заводи сьогодні працюють лише в білу. Так звана «2га форма» відсутня. Впираються деякі виробники тютюнових виробів, особливо в Дніпропетровській області. На жаль подекуди вони використовують схеми, прикриваючись відверто незаконними рішеннями судів. Хочу звернутися і до тіньовиків, і до суддів – хлопці, в країні війна. Це точно не час для крадіжок грошей у армії. Вам теж потрібна ця країна. Припиніть по добру. Вийдіть з тіні! Інакше, держава це питання не залишить.

Комітет з фінансів ВР очікує до кінця липня вихід підакцизного ринку: алкоголь, тютюн, паливо з тіні.

 

До війни ви обіцяли зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці з 2023 року. Чи залишилися такі плани і після початку російського вторгнення? 

Я вже не думаю, що це буде з 2023 року, але це є в плані відновлення України як один із заходів.

 

Від цієї ідеї не відмовилися?

Не відмовилися. Але ми всі повинні з вами розуміти те, що ми з вами робимо у фінансовій політиці потрібно узгоджувати з європейською рамкою, а також з нашими партнерами. Я не виключаю, що він буде видозмінений, але так чи інакше сама ідея буде впроваджуватися.

 

Минулого разу ми говорили, що навантаження на фонд оплати праці поступово зменшиться до 25%. Чи залишилася ця ідея, якщо так, тоді в якому році це можливо?

Я зараз не можу спрогнозувати. Ми зробили грунтовний, комплексний великий план напевне вперше за всю історію держави – це план відновлення України. Він має взаємопов’язані кроки. 3000 сторінок. На даний момент ми узгоджуємо його з партнерами, а також з міжнародними фінансовими організаціями. В них є своя позиція на певні питання, тому це предмет перемовин.

Джерело: «Українські Новини»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 369
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6146
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459