• Посилання скопійовано

У БЕБ презентували модель Єдиної інформаційної системи

За словами в.о. директора БЕБ Андрія Пащука, після впровадження ЄІС має стати ключовим інструментом для виявлення та оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних

У БЕБ презентували модель  Єдиної інформаційної системи

У Бюро економічної безпеки України презентували модель Єдиної інформаційної системи. Під час розробки технічних вимог до ЄІС фахівці БЕБ консультувалися з представниками провідних українських та світових компаній, а також фахівцями Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) та Естонського центру міжнародного розвитку.

Єдина інформаційна система має являти собою модульну платформу, побудовану на мультисервісній архітектурі з уніфікацією програмно-технічних засобів розробки та використанням сучасних веборієнтованих, сервісно-орієнтованих та геоінформаційних технологій. 

За словами в.о. директора БЕБ Андрія Пащука, після впровадження ЄІС має стати ключовим  інструментом для виявлення та оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних. У комплексі це пришвидшить та збільшить ефективність складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів. А також допоможе у прогнозуванні негативних явищ в економіці.

"Попередньо система включатиме в себе 18 модулів, основними з яких будуть  аналітичний модуль, модуль ризик-орієнтованого підходу та модуль взаємодії з інформаційними ресурсами. Останній забезпечить отримання інформації з різних автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і баз даних органів державної влади, серед яких ДПС, Держмитслужба, Мінцифри, Мінюст, Мінфін, МВС, ДСА, АРМА та інші", - зазначив Андрій Пащук.

Своєю чергою, модуль РОП (ризик-орієнтованого підходу) призначений для автоматизованої ідентифікації ризиків вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній, податковій, митній, грошово-кредитній, інвестиційних сферах, їх оцінювання, прогнозування та напрацювання заходів з управління виявленими ризиками.

Також система включатиме модуль аналітичних досліджень, що забезпечить автоматизацію обробки великих обсягів даних, створення пошукових запитів тощо.

За словами старшого радника з питань комунікацій та інформаційних систем КМЄС Вигантаса Іванаускаса, ЄІС безперечно посилить аналітичну складову Бюро економічної безпеки. Однак вже зараз потрібно приділити значну увагу законодавчим змінам, що мають відбуватись паралельно з розробкою системи.

"Я вражений результатом, який фахівцям БЕБ вдалось досягнути за такий короткий час. Проте з практики знаю, що вже зараз потрібні законодавчі зміни, якими будуть врегульовані стандарти та протоколи, а також умови, на яких відбуватиметься обмін даними з іншими структурами. Водночас важливо, аби робота єдиної аналітичної системи БЕБ відповідала всім Директивам Європейського союзу", - вважає Іванаускас. 

Загалом створення ЄІС передбачено законодавчо. Вона має забезпечити єдине інформаційне середовище, доступ до якого надаватиметься через механізми ідентифікації та аутентифікації користувачів з використанням кваліфікованих електронних підписів. На думку працівників Департаменту цифрового розвитку, трансформацій і цифровізації Бюро, саме розроблена модель ЄІС забезпечить не лише автоматизацію процесів збору, агрегування та злиття даних з різних джерел, а й значно зменшить час на їх обробку.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024153
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 433
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 7156
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459