• Посилання скопійовано

Як БЕБ упередило розповсюдження ризикового ліміту в СЕА ПДВ?

Аналітики БЕБ виявили підприємства, які впродовж двох років сформували значні суми ліміту за операціями з придбання товару, що мають ознаки ризику. У результаті 207 компаніям ДПС було анульовано реєстрацію платника ПДВ

Як БЕБ упередило розповсюдження ризикового ліміту в СЕА ПДВ?

За рекомендаціями Бюро економічної безпеки України 207 платникам податків анульовано свідоцтва платника податку на додану вартість. Зазначені компанії в системі електронного адміністрування ПДВ сформували ліміт на суму понад 1,49 млрд грн. Наразі його безпідставне розповсюдження упереджено.

Аналітики БЕБ виявили підприємства, які впродовж двох років сформували  значні суми ліміту за операціями з придбання товару, що мають ознаки ризику. 

Зокрема, товари широкого вжитку, продукти харчування, сигарети купувались у  ризикових контрагентів. Надалі їх реалізація не відбувалась. Водночас згадувані компанії понад рік не подавали звітність, не вели жодної діяльності та не сплачували податки. Також жодна з них не мала працівників чи основних засобів для роботи.

Такі ознаки свідчать про те, що сформовані суми ліміту могли бути використані для формування податкового кредиту та мінімізації податкових зобов’язань підприємств реального сектору економіки. 

БЕБ скерувало до Державної податкової служби листи з відповідними рекомендаціями. У результаті 207 компаніям анульовано свідоцтва платника податку на додану вартість.

Також під час інформаційно-аналітичної роботи фахівці БЕБ звернули увагу на тенденцію щодо збільшення кількості спроб поновлення дії раніше скасованих свідоцтв ризиковими платниками податку на додану вартість та поновлення ліміту в СЕА ПДВ в судовому порядку.

Нагадаємо, безпідставне відшкодування ПДВ - одне з найпоширеніших фіскальних порушень. Минулого року аналітики Бюро економічної безпеки упередили 2,1 млрд грн незаконного  відшкодування податку на додану вартість.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.202482
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 186
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 3496
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024157
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202458