• Посилання скопійовано

Подружжя має рівні права навіть на ті ПП, які заснував один із них

Рішення КСУ від 19.09.2012 р.

Подружжя має рівні права на статутний капітал і майно приватного підприємства. Про це повідомила прес-служба Конституційного Суду з посиланням на роз'яснення від 19 вересня 2012 року.
«Положення ч. 1 ст. 61 Сімейного кодексу України потрібно розуміти так, що статутний капітал і майно підприємства є об'єктом права загальної сумісної власності подружжя», — йдеться у рішенні КС.
У цій статті визначається, що об'єктом права загальної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, крім такого, що вилучене з цивільного обороту.
На думку суду, основою майнових відносин подружжя є положення, що майно, придбане подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві загальної сумісної власності, незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку.
Нагадаємо, що, згідно зі ст. 63 Сімейного кодексу, чоловік і дружина мають рівні права на майно загальної сумісної власності.
Звернення щодо офіційного тлумачення положення частини 1 статті 61 Сімейного кодексу України зробило приватне підприємство «ІКІО».
Автор клопотання просив розтлумачити положення статті 61 в аспекті того, чи є статутний капітал і майно ПП об'єктом права сумісної власності подружжя.

Джерело: Діло

Рубрика: Право і відповідальність/Судова практика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Судова практика»