У ході інспекційного відвідування інспектором праці Держпраці у Черкаській області встановлено, що ФОП здійснює підприємницьку діяльність у двох торгівельних приміщеннях та використовує працю трьох найманих працівників (зокрема, двох своїх дочок) без оформлення з ними трудових відносин.
На підставі акту інспекційного відвідування посадовою особою Управління винесено постанову, якою на ФОП накладено штраф у розмірі 335 070 грн за фактичний допуск трьох працівників до роботи без оформлення з ними трудових договорів.
Підприємець оскаржив постанову у судовому порядку. Свої вимоги ФОП обґрунтовував, зокрема, тим, що його дочки не є найманими працівниками, а лише допомагають йому в роботі.
01.11.2018 р. Черкаським окружним адміністративним судом ухвалено рішення, яким у задоволенні позову ФОП відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що Держпраці у Черкаській області належними доказами довела факт допуску працівників до роботи та факт виконання ними трудових функцій продавця продовольчих товарів без укладення трудових договорів. У зв’язку з чим, постанову про накладення штрафу визнано правомірною.
Варто зазначити, що законодавство не передбачає можливості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Відтак, навіть у разі наявності між працівником та роботодавцем сімейних чи родинних зав’язків, виконання функціональних обов’язків за відповідною професією можливе виключно після укладення з працівниками трудових договорів та після повідомлення територіального органу ДФС про допуск працівників до роботи.
***
Читайте також:
- Як ФОП-роботодавець має оформити працівника на роботу, аби його не оштрафували?
- Як фізособі-підприємцю прийняти на роботу працівника?
- Підприємець-«єдинник» приймає на роботу працівників. Що слід врахувати?
- Працівника прийнято на роботу: перші дії роботодавця
- ФОП – роботодавець повинен мати правила внутрішнього трудового розпорядку для своїх працівників — позиція Мінсоцполітики