Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

ФРУ призывает власти обеспечить реальный запрос бизнеса по выплате пособия по частичной безработице

На пособие по частичной безработице выделены только 10,3 млн грн, что является критически недостаточным в условиях динамично растущей потребности

За нашими попередніми підрахунками, в найближчий час для збереження трудового потенціалу компаній необхідним є забезпечення збільшення виплат у розмірі щонайменше як сотні мільйонів гривень.

Федерація роботодавців України звернулася до Міністра фінансів у зв'язку із ситуацією, яка склалась через вимушене призупинення діяльності багатьох компаній з причин введення карантину на всій території України та епідемії коронавірусу SARS-CoV-2.

Відбувається зниження ділової активності та фактичне тимчасове обмеження підприємницької діяльності. Як наслідок, стрімко знижується економічна активність, знижуються обсяги виробництва, надходження до державного та місцевих бюджетів. Одночасно серед основних загроз, яке вже відбувається в таких умовах, є збільшення рівня безробіття в Україні.

30 березня ц.р. Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», серед основних положень якого є спрощення механізму надання допомоги по частковому безробіттю в умовах карантину.

Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття надає допомогу по частковому безробіттю роботодавцям для відшкодування ними працівникам частково втраченої заробітної плати у разі зупинення (скорочення) виробництва, окремих цехів, дільниць, ліній. Це чи не єдина активна програма зайнятості для профілактики безробіття, яка має на меті стримати масовий вихід з ринку праці на період карантину та зберегти робочі місця і наразі є найбільш затребуваною серед роботодавців.

Однак, в діючих умовах ринку праці та зростаючого рівня безробіття через запровадження карантинних заходів бюджет Фонду є обмеженим. На цю програму виділено лише 10,3 млн.грн., що є критично недостатнім в умовах динамічно зростаючої потреби. Збільшення бюджету Фонду на суму 500 млн.грн. відповідно до рішення Уряду від 29 березня ц.р. має на меті покрити потреби у щодня зростаючих виплатах по безробіттю тим, хто вже втратив роботу.

У зв'язку з вищевикладеним, в такий нелегкий для бізнесу час Федерація роботодавців України звертається з ініціативою збільшення та надання додаткових фінансових ресурсів Фонду за рахунок Державного бюджету з метою забезпечення ним реального запиту з виплат допомоги по частковому безробіттю.

Адже за попередніми підрахунками роботодавців, в найближчий час для збереження трудового потенціалу компаній необхідним є забезпечення збільшення виплат у розмірі щонайменше як сотні мільйонів гривень.

***

Читайте також: Гнучкий режим роботи та допомога по частковому безробіттю на час карантину: зміни від ВРУ

Джерело
Федерация работодателей Украины
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Материальная помощь , Финансовая помощь , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Комментарии: 6

Новости по теме

Консультации по теме

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +