Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

НДФЛ 17% и новые лимиты для «единщиков» 2 и 3 групп: очередная законодательная инициатива

«Слуги народа» предлагают уменьшить с 2022 года НДФЛ до 17%, а предельные объемы доходов для «единщиков» 2 и 3 групп предлагают рассчитывать по-новому, по индивидуальной формуле. Это предусмотрено законопроектом №4102

16 вересня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №4102 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження механізмів виведення найманої праці з "тіньової ніші". Авторами його є нардепи зі "Слуга народу".

Переглянути текст законопроєкту можна тут.

 

Що пропонується?

1. Знизити ставку ПДФО з 18% до 17% з 1 січня 2022 року.

Як зазначено у пояснювальній записці"це дозволить збільшити купівельну спроможність громадян та стимулювати офіційне працевлаштування".

2. Змінити ліміти для «єдинників» 2 та 3 групи.

Пропонується встановити для 2-ї групи ЄП граничний обсяг доходу - не більше 15 000 000 грн (зараз 5 000 000 грн) та у кожному окремому випадку обчислювати його за такою формулою:

ОД = 5000000 + ДД,

де: ОД – обсяг доходу гривень;

ДД – додатковий обсяг доходу гривень.

ДД обраховується для кожного працівника окремо за наступною формулою:

ДД= К/12*1000000

К – кількість повних місяців, які особи перебували у трудових відносинах з суб'єктом господарювання за умови праці «повний робочий день» у податковому (звітному) періоді.

Для 3-ої групи - ФОП граничний обсяг доходу пропонується розраховувати за такою формулою:

ОД = 7000000 + ДД,

де:  ОД – обсяг доходу гривень;

ДД – додатковий обсяг доходу гривень.

ДД обраховується для кожного працівника окремо за наступною формулою:

ДД= К/12*1000000

К – кількість повних місяців, які особи перебували у трудових відносинах з суб'єктом господарювання за умови праці «повний робочий день» у податковому (звітному) періоді)».

Приклад (з пояснювальної записки). Якщо 5 працівників пропрацювали 3 повних місяці, то К = 3/12*1000000*5 = 1 250 000. Таким чином максимальний ліміт може бути збільшений на 1.25 млн. гривень.

У разі прийняття, цей Закон набере чинності з 1 січня 2021 року.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
2 группа ЕН , 3 группа ЕН , Единый налог , НДФЛ , Предприниматели , Законопроекты , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 24

Новости по теме

Консультации по теме